Tipy na výlet

Tipy na výlety: Méně známé, ale se světovými unikáty. Podívejte se do českých zooparků

V rámci rubriky tipy na výlety se reportéři TV Nova podívali do menších zoo a zooparků. To, že jsou menší, neznamená, že jsou méně zajímavé. Navštívili jsme místa, kde přichází děti do úzkého kontaktu se zvířaty, ale i taková, kde se chrání ohrožené druhy.

Zoopark Zájezd na Kladensku

Výletnická jízda startuje v Zooparku Zájezd na Kladensku. V místním areálu je k vidění doslova plejáda zvířat. Od lam přes velbloudy, kozy až po lemury, kteří jsou jako vystřižení z animovaného filmu Madagaskar.

V zoo se nachází dětský koutek, dále tu mají děti oblíbenou expozici Ušákov, kde jsou největší králíci na světě. Devizou zoo jsou také chameleoni, jejichž největší kolekce na světě se nachází právě v parku na Šumavě.

Související obsah

Při návštěvě expozice Terária, kde se chameleoni nachází, si člověk připadá jako v neuvěřitelné galerii, kde to hraje všemi barvami. K vidění tam ale nejsou pouze chameleoni. Základní vstupné pro dospělého stojí 120 korun a pro dítě do 15 let je vstup za 75 korun.

Krokodýlí zoo v Protivíně na Písecku

Dalším místem, které byste při cestách Českem rozhodně neměli minout, je Krokodýlí zoo v Protivíně na Písecku. Tady dostanete jedinečnou příležitost stát v bezprostřední blízkosti fascinujících tvorů.

"Největší chloubou jsou naše odchovy kriticky ohrožených druhů, začali jsme chovat čistokrevné krokodýly kubánské, pak siamské a filipínské. Největší hvězdou naší zoo jsou gaviálové indičtí, které jsme odchovali jako jediní v Evropě," řekl syn zakladatele zoo Protivín.

Související obsah

V protivínské zoo narazíte i na další až neuvěřitelné rarity, jako jsou například bílí nebo i jinak zbarvení krokodýli. Na světě je aktuálně osm kriticky ohrožených druhů krokodýlů a všech osm je v této zoo k vidění.

Základní vstupné pro dospělého vyjde na 250 korun, za děti do patnácti let zaplatíte o padesát korun méně.

Související obsah

Šumavské safari

A když už se budete pohybovat v jižní části Česka, neváhejte navštívit tzv. Šumavské safari. Na Šumavě vzniklo několik míst, kde lze pozorovat jeleny a výběhy, kam se vrátily šumavské šelmy.

V národním parku jsou nyní k dispozici tři pozorovatelny, dvě u Kvildy a jedna v Srní. Zájemci se nemusí na pozorování zvěře nikde registrovat a mohou přijít kdykoliv. Vstup je zdarma.

Související obsah

Zoo Chleby

A jdeme do finále naší výpravy, čímž je Zoo Chleby. Nabídka zvířat, kterou můžete vidět, je víc než pestrá. Od domácích zvířat přes plazy, medvědy až po samotného krále zvířat.

Obec Chleby na Nymbursku má něco kolem 400 obyvatel a právě zde, v místní zoo, žijí extrémně vzácní primáti.

Vstupné pro dospělého stojí 170 korun, pro dítě 130. Za parkovné zaplatíte 50 korun. U malých a lesních zoo je jasné, že i ty mají co nabídnout. A často nečekaně odhalí dokonce světové unikáty.

bed, eska, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz