Zahraničí

Žraloci se přibližují k oblíbené destinaci. Museli kvůli nim uzavřít pláž

Žraloci se přibližují k oblíbené destinaci. Museli kvůli nim uzavřít pláž
Ilustrační obrázek Zdroj: Profimedia

Aktivita žraloků se v oblíbené dovolenkové destinaci Cape Cod v americkém Massachusetts zvyšuje. Kvůli výskytu obávaného velkého bílého žraloka se dokonce musela její část na hodinu uzavřít. Jen za poslední týden bylo v okolí spatřeno minimálně 11 mořských predátorů.

Oblíbená dovolenková destinace v americkém Massachusetts se potýká s vysokou aktivitou žraloků. Jen za poslední týden jich bylo spatřeno minimálně 11, uvedl deník New York Post. S teplým počasím by se jejich počty mohly ještě zvyšovat.

Nejedná se však jen o neškodné druhy. Byl zde totiž spatřen i velký bílý žralok, kvůli kterému musela být část mysu Cape Cod na hodinu uzavřena. "Vězte, že tu jsou i velcí žraloci. Jsou tu neustále od června až do podzimu," řekla podle webu CBS News vědkyně z organizace zabývající se žraloky Megan Wintonová.

Související obsah

Do Cape Cod by se podle vědců měli žraloci přesouvat i za potravou. Daří se zde totiž populaci tuleňů. Zdržovat by se však měli jen v dostatečně hlubokých vodách. Lidé by se tedy na mělčině pohybu velkých bílých žraloků obávat nemuseli.

Rybáři vyrazili na pomoc obrovskému žralokovi, kterého vyplavilo moře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz