Domácí

V Česku krachují první pekaři. Doléhají na ně následky pandemie a inflace

V Česku krachují první pekaři. Po třiceti letech končí s výrobou pečiva třeba pekárna v Boskovicích, na kterou těžce dolehly následky pandemie a vysoké inflace. Svaz pekařů varuje, že v krizi jsou desítky menších pekáren a že stát jim vůbec nepomohl.

Cedule s nápisem zavřeno, tak skončilo boskovické pekařství, které má za sebou třicetiletou historii. Pekařství mělo problémy už během pandemie, kdy ztratilo několik odběratelů. Pak přišlo o levnou energii kvůli krachu Bohemia energy a poslední ránu zasadily vysoké ceny mouky.

Pekařina je teď obor, který nechává přežít hlavně šťastlivce a silné hráče. Pokud má pekař ještě zafixované staré ceny za energie, získává obrovskou konkurenční výhodu. "Mluvím za všechny pekaře, že bojujeme o přežití. O sto procent vzrostl plyn, o sto procent elektřina, ceny benzínu taky skoro sto procent," říká Martin Křižák, majitel pekařství Křižák.

Související obsah

Ještě rychleji teď zdražuje mouka a pekaři musejí každý měsíc upravovat svoje ceníky. Pytel mouky, který ještě na podzim kupovali pekaři asi za 350 Kč, dneska stojí 650. Ve výsledku mohou mít dva pekaři v jednom městě náklady na výrobu, které se liší i o sto procent. Ceny pečiva takový rozdíl nepokryjí.

"Zdražujeme zhruba o třicet procent," komentuje situaci Sabina Zaoralová, vedoucí prodejny pečiva. Ti, kteří měli smůlu, musejí šetřit, nebo ukončit podnikání. Svaz pekařů potvrzuje, že krachují hlavně malé a střední pekárny. "V tuto chvíli víme o pěti až deseti pekárnách. Pomoc od státu je nulová," uvádí Bohumil Hlavatý, výkonný ředitel svazu pekařů.

"Od října připravujeme pomoc, jde o odpuštění poplatku za obnovitelné zdroje," tvrdí Vojtěch Srnka, mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu. Konec menších pekáren podle svazu pekařů zhorší dostupnost čerstvého pečiva a může mít za následek i další zvyšování cen.

niká, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz