Domácí

Smrt zámeckého pána na dovolené! Podnikatel zemřel při projížďce na kole

Smrt zámeckého pána na dovolené! Podnikatel zemřel při projížďce na kole
Bronislav Vala | Zdroj: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Minulý čtvrtek zemřel na dovolené v Itálii během vyjížďky na kole český podnikatel a stavitel Bronislav Vala (†63). Do povědomí veřejnosti vešel zejména kompletní rekonstrukcí chátrajícího zámku ve Valči.

Zdevastovaný areál valečského zámku včetně širšího okolí během několika let postupně nákladně opravil. Bronislav Vala vytvořil z ruiny prosperující areál a špičkový hotel s luxusním wellness centrem, který se těší vysoké návštěvnosti. Obdiv za tuto rekonstrukci si vysloužil nejen od veřejnosti, ale také od řady uznávaných restauratérů. Na Valovo úmrtí upozornil portál iDnes.cz.

"Můžu potvrdit, že minulý týden zemřel v Itálii český občan během vyjížďky na kole. S ohledem na citlivé informace a na rodinu však nemohu podat bližší informace," sdělila webu TN.cz vedoucí Oddělení komunikace s médii Mariana Wernerová z Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Související obsah

​Zámek ve Valči byl pro Bronislava Valu doslova srdeční záležitostí. S rodinou bydlel léta naproti zámku a celou dobu se podle svého dřívějšího vyjádření díval na to, jak rok od roku chátrá. Zámek si chtěl nejdříve pouze pronajmout, nakonec ale našel odvahu a koupil ho. V současné době zámek hojně navštěvují turisté.

pem, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz