Zahraničí

Putin se opět inspiroval Hitlerem. Založil novou organizaci

Putin se opět inspiroval Hitlerem. Založil novou organizaci
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

V Rusku vznikne nová mládežnická organizace. Ruský prezident Vladimir Putin podepsal ve čtvrtek zákon, kterým založil Všeruské hnutí dětí a mládeže. Organizace má za cíl vytváření prostoru, kde se děti mohou realizovat. Zároveň ale organizace vykazuje společné znaky s neblaze proslulou Hitlerjugend.

Podpisem prezidenta Vladimira Putina v Rusku ve čtvrtek vzniklo Všeruské hnutí dětí a mládeže. Devětatřicetistránkový zákon O ruském hnutí dětí a mládeže vznikal od letošního dubna. Nyní začne organizace budovat svou strukturu.

Členy hnutí se mohou stát děti od šesti let ve všech oblastech Ruska. Podle agentury TASS jsou hlavními cíli organizace podílení se na výchově dětí a jejich profesní orientaci, organizace jejich volného času a poskytnutí prostoru k seberealizaci. Účast v hnutí má být dobrovolná.

Související obsah

​Zároveň ale také TASS uvedla, že hnutí bude mít i jiná poslání. Patří mezi ně například prosazování státní politiky ve výchově. Zákon byl údajně vypracován s cílem zajistit jednotnou politiku v oblasti vzdělávání a vzdělávacích organizacích, spolcích, komunitách či klubech. Všeruské hnutí má rovněž povzbuzovat rozvoj v souladu s hodnotami ruské společnosti.

Web Gazeta.ru uvedl, že jednotlivé dětské skupiny povedou jako mentoři dospělí. Může jít například o rodiče jednoho z dětí. Kdo ale nebude mít možnost zastávat funkci vedoucího, bude ten, koho ruské úřady označí za cizího agenta či za člověka, který takové osobě pomáhá. Rusko tak označovalo například některé mezinárodní organizace, které v Rusku působily.

Podobné cíle jako Všeruské hnutí měla však už v minulosti jiná mládežnická organizace, kterou bylo neblaze proslulé hnutí Hitlerjugend. Nacistické polovojenské hnutí v sobě sdružovalo chlapce od 10 let a výrazně zasahovalo do jejich výchovy i vzdělání. Hlavním cílem Hitlerjugend bylo fyzické cvičení a politická indoktrinace.

Podobně jako nově vznikající Všeruské hnutí bylo i Hitlerjugend přímo napojené na vládu, která tak měla vliv na politiku a program organizace. Jaká bude přesně náplň Všeruského hnutí dětí a mládeže, zatím Rusko nespecifikovalo. Podle autorů iniciativy však má pomoci milionům dětí "najít smysl života".

Podle experta je Putin na drogách. Více zjistíte ve videu:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz