Zajímavosti

Příběh malého Nicolase vás chytne za srdce. Pomohla mu TV Nova

Rodina 11letého Nicolase si v životě prošla těžkými chvílemi. Výčet zdravotních komplikací, které Nicolase potkaly, je až příliš dlouhý. Rozhodla se jim proto pomoci iniciativa Nova pomáhá, v jejímž rámci zaměstnanci TV Nova sportovali. Za jejich spálené kalorie pak rodina obdržela finanční částku, která rodině ulehčí život.

Vytoužený syn Nicolas F. se rodičům narodil předčasně. "Byl menší a málo vážil. S příchodem na svět hodně plakal a vydal ze sebe příliš energie, a tak přišel jeho první kolaps a resuscitace. V jednom roce mu byla uzavřena diagnóza, kdy nám bylo sděleno, že se jedná o dětskou mozkovou obrnu, kdy jsou postiženy obě nožičky a pravá ručička," popisuje maminka Nicoláska.

Chlapeček celý rok strávil v nemocnici. "Když už nás doktoři připravovali na to, že bude v pořádku a odvezeme si ho domů, najednou v noci přišel telefonát, že Nicolas bojuje. A jestli se s ním chceme rozloučit, tak ať přijedeme," říká maminka se slzami v očích. Chlapec to naštěstí zvládl a dnes už je mu 11 let, nezačal ale ani mluvit, ani chodit.

Související obsah

Za tu dobu mu byla diagnostikována nejen dětská mozková obrna, ale také rozštěp páteře, syndrom krátkého střeva, těžká mentální retardace nebo epilepsie. "Vybojovali jsme to, že je samostatný a aktivní vozíčkář, což je pro nás velká radost. Nicolásek je osobnostně šťastné dítě, které potřebuje k radosti jen málo. A ten den s ním je vždy pozitivní," říká maminka.

​"Tento příběh nás velmi zasáhl, a tak se na 200 zaměstnanců TV Nova rozhodlo, že si dá pořádně do těla. Pro dobrou věc. Odhlasovali jsme, že naše pomoc půjde právě malému Nicolasovi," řekla moderátorka Televizních novin Kristina Kloubková. 

V rámci projektu Nova pomáhá pohybem se zaměstnanci TV Nova spojili a za jeden měsíc spálili přes dva miliony kalorií, které projekt proměnil na 203 tisíc korun pro malého Nicolase. "Za měsíc jsem v rámci této výzvy vyjezdil 43 tisíc kalorií," řekl Roman Jedlička, který spálil nejvíce kalorií. 

Související obsah

"Za finance, které se podařilo díky TV Nova získat, plánujeme pořídit elektrický přední pohon k jeho invalidnímu vozíčku," říká šťastná maminka. To bude velkou pomocí ve zdolávání překážek na procházkách a výletech. Tlačit necelých 50 kilogramů je s přibývající váhou Nicolase pro rodiče náročné. "Pro Nicoláska to bude obrovské štěstí, prostě možnost volného pohybu," dodává.

"Pokud bych měla něco vzkázat rodičům, jako jsme my, tak: ‘Nevzdávejte se. Musíte sklonit tu hlavu a zase ji hrdě narovnat, nebát se a říct si o tu pomoc. Sami to totiž nemusíte zvládnout,‘ " radí Nicolasova matka. "Doufáme, že na novém vozíku zažiješ spoustu krásných dobrodružství. Myslíme na vás a držíme vám palce," vzkazují zaměstnanci TV Nova chlapci s rodinou. "Jediné přání pro něj mám, aby byl šťastný," uzavírá jeho maminka se slzami v očích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz