Domácí

Žena přišla o svého kocoura. Otrávil se gelem z podložky ze známého obchodu

Žena přišla o svého kocoura. Otrávil se gelem z podložky ze známého obchodu
Kocour Jack Zdroj: čtenářka TN.cz

Smutné chvíle prožívá majitelka kocoura Jacka. Ten zemřel poté, co se přiotrávil gelem z chladicí podložky. Žena proto varuje další lidi, aby na své mazlíčky dávali pozor.

O hrozivý zážitek se podělila na sociálních sítích žena z Čech. Ta v dobré víře pořídila v Pepcu svým třem kocourkům chladicí podložku. Brzy však nastalo peklo. "Chvilku to bylo dobré, ale po pár dnech začal být jeden z našich kluků divný. Nejedl a zvracel. Zvracel i vodu. Tak jsme jeli na veterinu. Prý to vypadalo, že je přiotrávený," napsala dotyčná do skupiny pro milovníky koček na facebooku s tím, že se ihned pídila, čím by to mohlo být.

Doma se totiž až na jednu věc nic nezměnilo, přibyla však chladicí podložka. "Při rozbalení vypadala v pořádku, ale o pár dní později jsem zjistila, že v jednom místě svár na okraji nedrží a vytekl z něj gel. Nejspíš vada výrobku," popsala situaci majitelka kocourka redakci TN.cz.

Související obsah

"To se ale může stát u jakékoliv značky. Spíše mě zaráží, že výrobci dávají do věcí určených pro zvířata takto nebezpečné látky jako chladicí gel, který způsobuje selhání ledvin," doplnila.

Kocourku Jackovi se veterinář snažil pomoci kapačkami. Vše bylo ale marné. Nakonec Jacka majitelé po 14 dnech, kdy bylo zvíře v péči odborníků, nechali uspat. Nechtěli, aby se dál trápil.

Majitelé domácích mazlíčků začali příběh okamžitě šířit, aby se dostal k co nejvíce lidem. Nejeden z nich dokonce doma stejnou podložku měl. "Moc díky za upozornění. Také jsem ji koupila pro naši fenku," reagovala na facebooku žena. "To snad ne. Opravdu takto může dopadnout otrava z chladicí podložky?" zasmutnila si další komentující.

"Musíte koukat na složení. Ta z Pepca ho na sobě ani nemá. Ale většina těch dražších ho uvádí a měly by být neškodné," poradila jiná žena.

Související obsah

Společnost Pepco poté, co ji redakce TN.cz kontaktovala, zkontrolovala všechny typy podobných výrobků. Ty měly být testovány na chemické sloučeniny a všechny testy byly v souladu se zákonem. "Aktuálně máme v prodeji dvě chladicí podložky a jsou určené pro psy. Ty mají vrchní část vyrobenou z hrubého materiálu, který není jednoduché poškodit. Produkt vevnitř obsahuje dvě látky. Jednou z nich je voda, druhou je derivát celulózy," vysvětlila marketingová manažerka řetězce Martina Mičková.

"Opravdu nás velmi mrzí neštěstí, které se událo. Je to smutná zpráva. Nemáme však k dispozici stanovisko příslušného veterináře, který kocoura ošetřoval a dokázal by věrohodně diagnosticky posoudit, co se ve skutečnosti stalo. Z našeho pohledu situace nemohla být způsobena samotným produktem," doplnila Mičková.

Řetězec navíc upozornil, že na obale jsou důležité informace o způsobu užívání výrobku. "V době používání podložky je potřeba dohlížet na psa. Nenechejte zvíře hryzat či drápat podložku. Pokud zpozorujete poškození, výrobek je potřeba odstranit," uvádí obal.

Produkt se však chystá prověřit Česká obchodní inspekce (ČOI). "Evidujeme dva podněty a oba z posledních dnů. Dotyční se na nás obrátili, protože to četli na facebooku. Nyní probíráme postup při stanovení možné kontroly. Podněty jsou nové. Pro účely kontroly je nutné výrobek zakoupit. Budeme reagovat rychle a doufáme, že se produkt na trhu ještě nacházet bude, abychom byli schopni kontrolu provést a výrobek prověřit," sdělil TN.cz mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Kocour Jack:

Kocour Jack Zdroj: čtenářka TN.cz

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz