Zahraničí

Náhlá smrt legendárního zpěváka. Jeho hity si broukal každý

Náhlá smrt legendárního zpěváka. Jeho hity si broukal každý
Zpěvák Jimmy Sohns | Zdroj: Profimedia

Hudebním světem otřásla smutná zpráva. Zemřel americký rokenrolový zpěvák Jimmy Sohns, který se zapsal do historie hitem Gloria nebo předělávkou skladby I Got My Mojo Working. Podlehl následkům mozkové mrtvice, která ho postihla začátkem týdne.

Jimmy Sohns byl na vrcholu kariéry v 60. letech minulého století, kdy vystupoval se svou kapelou The Shadows of Knight. Na začátku tohoto týdne prodělal mrtvici a skončil v nemocnici. Následkům na lůžku v pátek naneštěstí podlehl.

Smutnou zprávu potvrdila zpěvákova dcera, informoval americký portál TMZ. Sohnsovi bylo 75 let.

Největším hitem jeho skupiny byla písnička Gloria, v roce 1966 se dlouhé týdny držela na vrcholu hudebních žebříčků. Většina lidí si ale bude pamatovat spíš skladbu I Got My Mojo Working. Tu jako první nazpívala zpěvačka Ann Coleová v roce 1956, svou předělávkou ji ale proslavil až o rok později Muddy Waters.

Související obsah

Popularita kapely The Shadows of Knight letěla strmě vzhůru už v době, kdy byl Sohns ještě teenager a chodil na střední školu. Muziku začal dělat se svými spolužáky. Nejprve vystupovali po barech a hospodách v Chicagu a hvězdami se potom stali doslova přes noc, uvedl web Daily Beast. Jejich největším vzorem byla skupina Rolling Stones. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz