Zahraničí

Šok na pláži. Vyděšené děti utíkaly z vody plné žraloků

Děsivý pohled hned na dva žraloky se naskytl turistům na oblíbené pláži. Video, které jedna z turistek natočila, zachytilo, jak nebezpečná zvířata plavala jen kousek od dětí.

Zážitek, který na dovolené nechce nikdo zažít, mají za sebou turisté na Floridě ve Spojených státech amerických. Na mělčině se tam proháněli hned dva žraloci.

Na videu, které žraloky zachytilo, jsou slyšet dětské hlasy a volání, ať lidé utečou z vody. Podle turistky, která zvířata ve vodě natočila, naštěstí žraloci nebyli nijak agresivní. "Nehonili děti ani nebyli agresivní. Prostě se jen starali sami o sebe a lovili si něco ve vodě," popsala žena.

Související obsah

​Tentokrát tak nikdo nebyl zraněn. Minulý týden byla ovšem na Floridě nahlášena hned dvě kousnutí žralokem. Tato zvířata sice nejsou na jihovýchodním pobřeží USA žádnou novinkou, ale jejich poměrně častý výskyt na mělčině vzbuzuje mezi plavci stále větší obavy. 

Žraloci se letos více objevují i na jiných místech. V egyptské zátoce Sahl Hasheesh nedaleko Hurghady, která patří mezi nejoblíbenější turistická letoviska, toto zvíře v červenci zabilo 68letou Rakušanku. Děsivé detaily její smrti najdete v tomto článku na TN.cz.

Letos jsou žraloci podle expertů velmi nervózní. Prý kvůli dvouleté pauze, kdy si tito predátoři odvykli na přítomnost lidí. "Velký nápor turistů, obrovská aktivita po relativně dlouhém mlčení a turistické lodě, které vyhazují všechno, co turisté nesní. Tohle je přitahuje. Oteplování moří, což znamená migraci ryb do hlubších vod a úbytek potravy pro žraloky," vysvětlil podmořský filmař a expert na žraloky Steve Lichtag.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz