Zahraničí

Královna Alžběta II. truchlí! Přišla o milovaného člověka

Královna Alžběta II. truchlí! Přišla o milovaného člověka
Královna Alžběta II. Zdroj: Profimedia

Těžké dny prožívá britská královna Alžběta II. Oplakává totiž smrt své blízké přítelkyně. Lady Myra Butterová se s panovnicí znaly od dětství.

Nelehké období zažívá královna Alžběta II. Na začátku roku oplakala smrt své přítelkyně a komorné lady Diany Farnhamové a nyní přišla o dalšího blízkého člověka. Zemřela lady Myra Butterová.

"Zemřela pokojně v pátek v Londýně ve věku 97 let," citoval portál Express úmrtní oznámení. Lady Myra byla blízkou přítelkyní Alžběty II. i jejího zesnulého muže prince Philipa. S panovnicí se znaly už od dětství.

Související obsah

Butterová se totiž stala jednou z dívek, které Buckinghamský palác přijal, aby s Alžbětou trávily čas a připojily se k ní při různých aktivitách. V okruhu blízkých lidí britské hlavy státu pak zůstala lady až do své smrti.

Myra Butterová se narodila ve Skotsku. Byla potomkem ruského cara Mikuláše I. a básníka, prozaika a dramatika Alexandra Puškina. Zanechala po sobě pět dětí.

Na titulní stránky zahraničních médií se Butterová dostala letos na jaře, kdy vrátila Puškinovu medaili, kterou jí udělil ruský prezident Vladimir Putin. Ocenění získala za svou práci v oblasti školství, píše portál Daily Mail. Tehdy uvedla, že s velkou lítostí vrací poctu uprostřed ruské invaze na Ukrajinu.

Alžběta II. patří k nejdéle vládnoucím panovníkům na světě. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz