Domácí

Pandemie koronaviru zpomaluje. Počet zemřelých pacientů ale roste

Epidemie koronaviru od začátku června poprvé zpomalila, ukazují to data ministerstva zdravotnictví. Ubylo rovněž hospitalizovaných pacientů.

Za poslední týden laboratoře potvrdily přes 15 tisíc nakažených, o týden dřív jich bylo o 1 000 víc. Čísla klesala od začátku března, pak ale přišel první červnový týden a počet lidí s pozitivním testem začal růst. Trend se začal otáčet začátkem srpna a epidemie znovu zpomaluje.

Denní nárůsty klesly osmkrát v řadě. Ve čtvrtek hygienici evidovali přes 2 000 nakažených, o 400 méně než před týdnem. Klesl i počet lidí, kteří jsou s covidem-19 v nemocnici, a to o 130. V péči zdravotníků je zhruba 1 200 lidí, v těžkém stavu je 35 z nich. I tenhle počet se snižuje.

Související obsah

Bohužel se ale zvýšil počet zemřelých. V červenci jich bylo víc než za červen a květen dohromady. V posledních sedmi dnech pak s koronavirem zemřelo 82 lidí, o tři více než o týden dřív.

Aktuálně na 100 tisíc obyvatel připadá v Česku 141 nakažených. Nejvyšší číslo nadále zůstává v Praze, kde na stejný počet lidí připadá 186 případů. Naopak nejpříznivější situace je v Libereckém kraji. Na 100 tisíc lidí je pozitivně testovaných 100.

Klesá však zájem o očkování. V uplynulém týdnu dostalo vakcínu skoro 32 tisíc lidí, což znamená pokles o 7 400 aplikovaných dávek. Ukončené základní očkování proti covidu-19 má bezmála 7 000 000 lidí.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz