Dovolená

Zažijte Prázdniny v Římě. Místa, kudy kráčela jedna z nejkrásnějších hereček

Zažijte Prázdniny v Římě. Místa, kudy kráčela jedna z nejkrásnějších hereček
Prázdniny v Římě | Zdroj: Profimedia

Ikonický film o krásné princezně Anně, která se rozhodne utéct ze své každodenní rutiny a zažít dobrodružství, je to pravé pro každého romantika. Ukazuje Řím v celé jeho kráse. Inspirujte se dobrodružstvím Audrey Hepburnové a podívejte se na nejkrásnější zákoutí tohoto úžasného města.

Místo předražených průvodců nebo hledání nejzajímavějších míst na internetu nabízí Prázdniny v Římě ucelenou prohlídku města, která bere dech a zážitek z monumentálních památek skloubí s trochou nostalgie.

Princezna Anna ztvárněná okouzlující herečkou Audrey Hepburnovou poznává během několika desítek hodin svobodu a s ní i překrásný Řím. Její dobrodružství diváky zavede do krásných paláců, ke Španělským schodům, k Fontáně di Trevi nebo mramorové desce s názvem Ústa pravdy.

Vatikán

V úvodních titulcích mohou diváci spatřit výjevy z římských památek. Právě pod názvem filmu se objeví Vatikán a jeho náměstí, které rozhodně stojí za to navštívit. Malý stát v srdci Říma nabízí k vidění Sixtinskou kapli, monumentální stavby, chrámy i kopuli, na jejímž vrcholku se Řím zdá jako na dlani.

Palác Brancaccio

Honosný palác mohou diváci vidět v prvních scénách Prázdnin v Římě. Právě jeho luxusní interiéry propůjčily podobu velvyslanectví a komnatám princezny Anny, kde se trápí svým jasně nalinkovaným životem.

Související obsah

Velkolepý přijímací ples, kde neposedná princezna ztratí střevíček, je další scénou, kde si palác zahrál. V současnosti je sál oblíbeným místem návštěv, ale také svateb a společenských událostí. V barokním prostředí si návštěvníci mohou připadat jako v pohádce.

Ústa pravdy

Před kostelem Santa Maria se nachází velká socha ve tvaru masky starého muže, která je opředena tajuplnou legendou. Ústa muže mají prý nadpřirozenou schopnost, pokud do nich vloží ruku lhář, přijde o prsty.

Související obsah

Jeden z nejznámějších momentů filmu, kdy se Audrey jako utajená princezna bojí do úst vložit svou ruku a Gregory Peck si z ní vystřelí, je nezapomenutelná a mnoho z fanoušků filmu si vzpomene právě na ni. Památné místo by nikdo neměl ze své prohlídky města vynechat, může totiž zažít napínavou zkoušku upřímnosti na vlastní kůži.

Fontána di Trevi

Právě nedaleko ikonické fontány s krásnými bílými sochami a průzračnou vodou se princezna Anna rozhodne změnit svou vizáž a nechat se ostříhat. Barokní sousoší tyčící se nad vodou je kouzelnou dominantou Říma, kterou by si turista rozhodně neměl nechat ujít. Může do ní vhodit minci a něco si přát.

Zajímavá místa v Římě | Zdroj: Getty Images

Španělské schody

Španělské schody jsou okouzlující památkou a zároveň také nejdelším a nejširším schodištěm v Evropě, právě díky tomu je i výhled z nich naprosto dechberoucí. Ze schodiště je vidět náměstí s fontánou a pohled na místní "Pařížskou ulici" plnou luxusních značek. 

Ve filmu se schody objevily těsně poté, co se princezna Anna ostříhá a užívá si volnost. Se zmrzlinou v ruce znovu potká okouzlujícího novináře, který ji v její den svobody provází. 

Související obsah

Koloseum

Jeden ze symbolů Říma, který se vyjeví snad každému člověku, který o Římě kdy slyšel, je právě slavné Koloseum. Obrovská aréna pro gladiátory posloužila filmovým tvůrcům na cestě, kdy se Audrey Hepburnová pevně drží Gregoryho Pecka a prohání se s ním po městě na vespě. Právě scény uhánějícího páru na malém skútru se staly nezapomenutelnou součástí snímku a zároveň posloužily jako fotka na jeho plakát.

Andělský hrad

Poslední přání princezny Anny při toulkách po Římě byl taneční večer, na který ji pozval kadeřník. Loď, na které se konala slavnostní akce, byla na řece Tibeře vedle Andělského hradu. Právě tam se strhla zábavná rvačka s tajnými agenty, kteří se princeznu snažili dopadnout a odvést zpět na hrad. 

Andělský hrad je v současnosti jedním z oblíbených muzeí, dříve však sloužil jako obrovská pevnost.

Zajímavá místa v Římě | Zdroj: Getty Images

Forum Romanum

Starověká památka byla kdysi důležitým místem, kde se scházeli římští obyvatelé. Právě jeho romantické prostředí je dokonalou příležitostí pro setkání hlavních postav filmu. U fóra najde Gregory Peck usínající princeznu a chce ji zavést zpět domů, ona mu však neprozradí adresu. Nakonec skončí v bytě novináře a její velké dobrodružství tak začíná.

Související obsah

Palác Colonna

Dojemná scéna, kdy novinář Joe Bradley naposledy spatří princeznu Annu a následně se projde po celém sále, se odehrála právě v tomto paláci. Zdrcený Joe tiše odchází ke dveřím velké galerie Colonna a ukazuje tak ohromující krásu této místnosti. Diváci se s ním i princeznou mohou naposledy rozloučit a hořkosladký konec romantického filmu si pořádně vychutnat.

Romantická místa | Zdroj: wikimedia commons / sailko
TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz