Zahraničí

Kamarádi opili a brutálně zbili dívku (11): Slovenská policie ukončila vyšetřování

Kamarádi opili a brutálně zbili dívku (11): Slovenská policie ukončila vyšetřování
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia / TASR

Brutální útok na 11letou školačku ve slovenském Miloslavově nedaleko Bratislavy v lednu šokoval celou zemi a rezonoval i Českem. Kamarádi do dívky měli násilím lít alkohol, potom ji svlékli, zmlátili a všechno si natočili. Už dřív policie obvinila hlavní agresorku, teď vyšetřování po osmi měsících uzavřela.

Vyšetřování surového napadení teprve 11leté dívky z Miloslavova u Bratislavy je u konce, zjistila TV Markíza. Podle prokuratury momentálně probíhá načítání spisu, aby mohl jít případ k soudu.

Útok dětského gangu odhalilo video, na kterém starší děti školačku bez slitování mlátí. Předtím ji měli opít. Přestože záběry zachytily hned několik útočníků, policisté obvinili jen hlavní aktérku. Mnohým z nich ještě nebylo ani 14 let.

Obviněné hrozí vyšší trest, a sice dva až pět let. Znalec totiž nedávno oběti diagnostikoval vážné následky. "Ze znaleckého dokazování znalcem z oboru zdravotnictví, odvětví psychatire, vyplynulo, že u nezletilé poškozené A.N. se vlivem skutku rozvinula porucha přizpůsobení (adaptační porucha)," uvedl Juraj Chylo z Krajské prokuratury Bratislava.

Související obsah

"Ta je vážným duševním onemocněním, které vzniklo v přímé souvislosti s traumatizující událostí a je nezbytné ji posoudit jako těžkou újmu na zdraví," doplnil. Obviněná je však mladistvá a v případě, že jí soud dokáže vinu, se jí trest automaticky zkrátí na polovinu.

Skupina teenagerů dívku napadla 2. ledna v areálu bývalého družstva. Nejprve tvrdili, že ji někdo okradl a oni ji našli, pravdu ale záhy ukázalo zmíněné video.

Připomeňte si případ v reportáži TV Markíza (01/2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz