Domácí

Celní správa varuje před podvodníky. Lidem chodí výhrůžka pokutou

Celní správa varuje před podvodníky. Lidem chodí výhrůžka pokutou
Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia

V Česku se šíří další podvodné SMS zprávy, před kterými varuje Celní správa ČR. Podvodníci v nich sází na ověřenou praktiku, kdy se lidi snaží vystrašit výhrůžkami a donutit je otevřít odkaz na neznámou internetovou stránku.

Přestože na obdobné případy bylo upozorňováno už mnohokrát, podvodníci to stále nepřestávají zkoušet. Tentokrát na rozesílání podvodných SMS zpráv upozornila Celní správa ČR.

"Aktuálně řešíme dotazy týkající se pravosti této a podobných SMS zpráv," napsala na sociálních sítích, kde sdílela screenshot z mobilního telefonu. "Váš balíček byl zastaven na celnici. Neřešení problému může mít za následek pokutu," vyhrožují podvodníci ve zprávě.

Na konci se nachází odkaz, který bývá tradiční součástí podvodných zpráv. "Prosíme na odkaz neklikejte, peníze nikam neposílejte," apelují celníci na veřejnost. Cílem těchto praktik je zpravidla donutit lidi, aby vyplnili údaje ze své platební karty. Podvodníkům pak už nic nebrání v tom, aby dotyčným vybílili bankovní účet.

Související obsah

​Není to poprvé, kdy Celní správa varuje před podobným jednáním. Letos v únoru například upozorňovala před podvodnými e-maily, v nichž se odesílatelé opět vydávali za celníky. Po příjemcích požadovali zaplatit tisíce eur za zásilku obsahující velkou finanční hotovost. Na konci minulého roku varovala před jinými e-maily, v nichž podvodníci pro změnu požadovali doplatek na DPH.

Podvodníci si hledají potenciální oběti i na bazarových portálech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz