Domácí

Falešný web ministerstva práce: Odkaz podvodníci rozesílali přes SMS a e-maily

Falešný web ministerstva práce: Odkaz podvodníci rozesílali přes SMS a e-maily
Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky Zdroj: TV Nova

Ministerstvo práce a sociálních věcí varovalo před falešnými stránkami, které se pokoušely napodobit portál tohoto resortu. Podvodný web sloužil ke krádeži dat.

Falešných stránek napodobujících ty od ministerstva v posledních dnech přibývá. Ve čtvrtek 4. srpna proto resort na své stránky uveřejnil varování před těmito weby.

Jedním z takových, který se snažil z lidí dostat jejich osobní informace, byl například na doméně mpsv-cz.cz. Odkaz na něj podvodníci rozesílali přes e-maily a SMS zprávy. Stránky jsou teď již zablokovány, je dobré si ale na neověřené odkazy a weby dávat pozor, varuje ministerstvo.

Související obsah

"Falešné stránky se nám podařilo identifikovat a zablokovat většinou za méně než 24 hodin od jejich vzniku. Škody se tak podařilo minimalizovat," informoval ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Webů bylo hned několik. Jeden z nich byl registrovaný přes německého poskytovatele internetu Key-Systems GmbH 1, další provozovala skotská firma Inhosted LP s umístěním na Ukrajině.

bd, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz