Zahraničí

Izraelský podnikatel seslal na Putina kletbu. Když nesplní podmínku, zemře

Izraelský podnikatel seslal na Putina kletbu. Když nesplní podmínku, zemře
Podnikatel Hennadiy Korban Zdroj: Profimedia

S rostoucím odporem vůči ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi přibývá i těch, kteří vůči němu volí nekonvenční způsoby. To je i případ izraelského oligarchy Hennadiye Korbana, který pochází z Ukrajiny. Ten prý Putinovi oznámil, že na něj uvalil smrtelnou kletbu.

Černá magie obvykle není prostředkem, jakým si lidé v moderním světě vyřizují účty, obzvlášť na mezinárodní úrovni. Izraelský podnikatel Hennadiy Korban k ní údajně přesto sáhl. Ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi veřejně oznámil, že jej zaklel mocnou židovskou kletbou.

Na Putina měl Korban uvrhnout kletbu s názvem Pulsa Denura, který v překladu znamená Ohnivé důtky. Vyžaduje deset mužů starších 40 let, třídenní půst, černé svíce a čtení mystických textů, které jsou někdy doplňované troubením na kozí rohy, vysvětluje portál Times of Israel.

Související obsah

Důležité ale je také to, aby oběť o svém prokletí věděla. "Součástí procedury je i varování nepřítele, že je proklínán. Já jsem Putina varoval. Chci, aby o tom přemýšlel a vyvodil z toho své vlastní závěry," oznámil Korban.

Tato kletba má do roka a do dne Putina zabít, pokud bude jeho armáda bombardovat město Dnipro. Korban, který minulý měsíc přišel o ukrajinské občanství kvůli korupčním skandálům, se v tomto městě nedaleko bojové fronty narodil. Dnipro také slouží jako významné centrum ukrajinské židovské komunity.

Rituál, který měl Korban provést, je ale podle řady učenců mnohem mladší, než jeho přívrženci tvrdí. Nemá se jednat o prastarý obřad sahající do biblických časů, ale o moderní výtvor kabal až ve 20. století.

Související obsah

Sám Korban ale věří, že jeho kletba chrání Dnipro před ruskými útoky. "Myslím si, že ta ceremonie nějakým způsobem ovlivnila fakt, že Dnipro zatím nebylo zasaženo. Nechci to zakřiknout, ale myslím, že to funguje," pochvaloval si Korban.

Korban se ale na věc snaží nahlížet i z jiného hlediska, a to, že Dnipro nechrání kletba, ale pouze psychologie. "Možná to je iracionální logika, ale mnoho diktátorů v minulosti věřilo na magii. Hitler, Stalin, Putin, u všech je zaznamenáno, že se bavili se šamany, astrology a jinými mystiky. Putin se zkrátka bojí," řekl Korban podle Jerusalem Post.

Související obsah

Kletba Pulsa Denura je v Izraeli velmi známá a v minulosti už byla několikrát použita zejména menšinou ortodoxních Židů. V roce 1995 uvalili ortodoxní extrémisté tuto kletbu na premiéra Jicchaka Rabina, který byl krátce na to zavražděn atentátníkem. Důvodem bylo rozhodnutí premiéra odevzdat část Izraele domorodým Palestincům.

Kletba údajně také stihla v roce 2006 dalšího izraelského premiéra Ariela Šarona. Toho postihla mozková mrtvice, z níž se už nezotavil. Bývalého ministra obchodu Naftaliho Bennetta prokleli extrémisté v roce 2013. Tento politik však svou kletbu přežil bez následků.

Zdravotní stav Vladimira Putina se na konci července prý opět zhoršil. Podle některých zdrojů z Ruska potřeboval naléhavou lékařskou péči:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz