Zahraničí

Dva surfaře vyšla projížďka Benátkami draho. Jsou to hlupáci, řekl o nich starosta

Značný rozruch způsobili ve středu v italských Benátkách dva turisté, kteří se proháněli na motorových surfech hlavní dopravní tepnou Canal Grande. Dostali vysoké pokuty, drahá plavidla jim úřady zabavily a vyhostily je z města.

Videa dvou mladíků, plujících nemalou rychlostí Velkým kanálem mezi výletními loděmi, vodními taxíky a gondolami vzbudila na sociálních sítích velký rozruch, informovala BBC.

V turisty obléhaných Benátkách panuje řada přísných zákazů, nesmí se svačit na schodech historických budov, koupat se v kanálech, ani v nich plout třeba na kajacích. Natož je pak brázdit na surfech poháněných elektromotory (tzv. foil surfing), což vyžaduje značnou dovednost a určitě méně frekventované vodní plochy.

Rozlícení vyjádřil i starosta historického města Luigi Brugnaro, jenž dvojici označil na „arogantní imbecily“ a nabídl večeři zdarma tomu, kdo je pomůže chytit.

Policie oba muže nakonec dopadla. Dostali každý pokutu 1 500 eur (zhruba 37 tisíc korun), okamžitě museli opustit Benátky a surfy v hodnotě přes 600 tisíc korun jim úřady zabavily. Právník města na ně podle AP připravuje trestní oznámení za údajné poškození dobrého jména a obrazu Benátek.

O tom, zda někoho za dopadení výtečníků pozval na večeři, se starosta nezmínil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz