Zahraničí

Plakalo i nebe. Krále romských písní pochovali se zlatou korunou a flaškou

Tisíce lidí v pátek dorazily na trnavský hřbitov, aby se naposledy rozloučily se slovenským králem romských písní Kamilem Polakovičem (†47). Na hlavu zesnulému hudebníkovi vložili pozůstalí symbolicky zlatou korunu, do rakve mu přihodili i krabičku cigaret a lahev alkoholu. Smuteční ceremonii nenarušil ani silný liják, který se podle novinářů spustil přímo v momentě, kdy byla rakev spouštěna do země.

Na trnavském hřbitově se v pátek shromáždily tisíce smutečních hostů. Se slovenským králem romských písní Kamilem Polakovičem se přišli naposledy rozloučit nejen příbuzní a přátelé, ale také fanoušci. Hudebník měl řadu obdivovatelů.

"Vždy mě udivuje, jakou rychlostí se jeho písně šířily. Napsal písničku a o dva týdny později si ji všichni zpívali. Doteď nechápu, jak se mu to podařilo, protože ta cesta přes média je velmi těžká. Lidé si ale k jeho písním vždy našli cestu," prohlásila zpěvačka Silvia Šarköziová pro TV Markíza.

"Byl to úžasný člověk, strašně přátelský a takto si ho budu pamatovat navěky," přidal se hudebník Ernest Šarközi. "Takový hlas jako měl Kamil. Na to se nedá zapomenout," dodal zpěvák Igor Kmeťo.

Související obsah

​Jediným požadavkem manželky při pohřbu Kamila Polakoviče bylo, aby jeho tělo k hrobovému místu dovezla limuzína. Rodina nechala hudebníka uložit do černé rakve. Pozůstalí mu do ní nechtěli dávat žádné dary. Jeho hlavu pouze symbolicky ozdobila zlatá koruna. Do jeho rakve vložili také alkohol a cigarety, informují topky.sk.

Když rakev spouštěli do země, plakali nejen blízcí hudebníka, ale také nebe. Podle novinářů, kteří na místě byli, se totiž spustil prudký liják. Ani to ale smuteční ceremonii nijak nenarušilo. Spíše naopak. Hned po posledním rozloučení lidé zamířili na smuteční kar do nedalekého Majcichova.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz