Zahraničí

Češi si túru v Alpách naplánovali v mobilu, zachraňoval je vrtulník

Češi si túru v Alpách naplánovali v mobilu, zachraňoval je vrtulník
Vrtulník rakouské policie, ilustrační foto | Zdroj: Profimedia.cz

Pětici mladých lidí z Česka zachraňoval na túře v rakouských Alpách policejní vrtulník. Uvázli při sestupu, který si naplánovali pomocí aplikace v mobilním telefonu.

Parta kamarádů ve věku 17 až 20 let přijela v úterý vlakem do Ebensee a vyjela lanovkou na horu Feuerkogel (1592 metrů nad mořem). Poté se vydala na túru po náhorní plošině Höllengebirge a přespala v horské chatě, popsal list Kronen Zeitung.

Zpáteční trasu si skupina naplánovala pomocí aplikace v mobilním telefonu. U zaměstnance chaty se ubezpečili, že se cestou přes Grossen Totengraben dá sestoupit do údolí a vyrazili.

Související obsah

​“Našli vstup na neznačenou stezku a bez dalších problémů začali sestupovat, dokud nenarazili na stará horolezecká lana,“ uvedl Kronen Zeitung. Ta byla určena k přidržování. Turisté však neměli lezecké vybavení a dostali se do mraku, takže neviděli na krok. Zavolali proto na tísňovou linku.

Po nějaké době se mrak rozplynul a mladým Čechům mohl vyrazit na pomoc policejní vrtulník. Jednoho po druhém snesl pomocí záchranného lana dolů. Vše se obešlo bez zranění.

V Alpách zemřel další Čech. Turista se zřítil z nejvyšší hory Rakouska (07/2022):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz