Cestujeme bezpečně

Pivo, památky a kola. Co vidět v nejbezpečnějším městě na světě

Pivo, památky a kola. Co vidět v nejbezpečnějším městě na světě
Tip na výlet Zdroj: Getty Images

Kodaň je příjemné město plné vody, kde si vychutnáte jedinečnou atmosféru a nezaměnitelný genius loci. Je považováno za nejbezpečnější město na světě. TN.cz vám přináší tipy, co v tomto dánském hlavním městě stojí za to navštívit.

Kodaň leží na východním pobřeží největšího dánského ostrova Sjælland a jeho symbolem je socha Malé mořské víly, která hledí do daleka na širé moře. Spatřit se dá na nábřeží Nyhavn, které je lemované hrázděnými domy ze 17. a 18. století. 

Nádech dánských dějin připomínají mnohé z dochovaných památek, které tvoří nádherné panorama Kodaně. Jde například o monumentální Mramorový kostel Frederikskirken, který je největší stavbou svého druhu ve Skandinávii.

Související obsah

Za zmínku stojí také ústřední kodaňská katedrála Panny Marie – Vor Frue Kirke, Kulatá věž Rudentårn, ve které funguje nejstarší hvězdárna v Evropě, i kodaňské zámky. Oficiálním královským sídlem je kodaňský Amaliengorg Slot, který střeží královská garda. Na přítomnost královny upozorňuje vyvěšená standarta. V zámku Rosenborg Slot jsou zase uloženy dánské korunovační klenoty.

Kodaň na kole

Kodaň je městem, kde je kolo dopravní prostředek číslo jedna. Dánové jezdí na kole vždy a všude za každého počasí. Cyklisté tam mají přednost před auty, místní ulice lemují zaparkovaná kola a funguje tu dost půjčoven na to, aby si jako místní mohli připadat i turisté.

Související obsah

Kodaňské Tivoli

Zábavní park Tivoli je jednou z nejnavštěvovanějších dánských atrakcí vůbec. Nabízí pestrou škálu atrakcí, horských drah a kolotočů, ale i kulturních akcí. Je plný květin a svítících lampiček, pořádají zde i ohňostroje.

Tivoli je dánským synonymem pro zábavu, odpočinek a bezstarostnost, a ačkoliv se jeho brány návštěvníkům otevřely poprvé už v roce 1843, dodnes neztratil nic ze své atraktivnosti. V Kodani ho najdete přímo v centru města naproti hlavnímu vlakovému nádraží.

Související obsah

Muzeum piva

V Kodani sídlí světoznámý pivovar Carlsberg. Z původního pivovaru udělali dokonce muzeum a návštěvnické centrum.

Při jeho návštěvě vás nemine neodmyslitelná ochutnávka piv Carlsberg či Tuborg, nejprodávanějších a nejznámějších v Dánsku. Pivních barů jsou v Kodani stovky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz