Zahraničí

Ukrajinci překvapili Rusy u Charkova. Důkaz, že jsou v rozkladu, tvrdí expert

Ukrajinci překvapili Rusy u Charkova. Důkaz, že jsou v rozkladu, tvrdí expert
Válka na Ukrajině | Zdroj: TV Nova

Ukrajinci přešli v Charkovské oblasti do protiofenzivy. U města Balaklija nečekaně zaútočili na uskupení ruských vojsk. Rusové urychleně ustupují.

Podle četných zpráv, které zatím nejsou potvrzené, zahájili Ukrajinci u Charkova protiútok. Informovala o tom ruská redakce BBC s odkazem na informace z oblasti, které potvrzují i západní experti. 

Na uskupení ruských vojsk zaútočily ukrajinské síly u města Balaklija. Píší to některé ukrajinské i ruské účty na sociální síti Telegram. Proruské kanály zároveň tvrdí, že ukrajinská armáda dobyla vesnici Verbivka, kde Rusové skladují rozsáhlý arzenál.

Podle některých zdrojů Ukrajinci ovládli dokonce už i strategicky významnou Balakliju, která měla před válkou téměř 27 000 obyvatel. Právě přes toto město se totiž ruská vojska přesunují ke Slovjansku či Kramatorsku v Doněcké oblasti.

Související obsah

"Pokud Ukrajinci skutečně u Charkova Rusy překvapili, ukazuje to, v jakém je ruská armáda rozkladu," napsal na twitteru odborník na vojenskou strategii Phillips O'Brien. "Předpokládal jsem, že takové překvapení je skoro nemožné. Navíc je to hned za hranicemi s Ruskem," dodal.

Poradce ukrajinské prezidentské kanceláře Serhij Leščenko napsal v úterý na twitteru, že od prezidenta Volodymyra Zelenského přijdou ohledně protiútoku v oblasti dobré zprávy. Následně tweet smazal, upozornila agentura Reuters. Ukrajinci údajné úspěchy na frontě zatím neokomentovali.

Situaci rozebral také analytik a stratég Richard Stojar:

Ukrajinští vojáci se učí létat s drony:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz