Domácí

Kandidáti do Senátu za obvod Brno-město odpovídali na otázky ohledně vlády

Třetině senátorů končí mandát. Podaří se jim pozice obhájit? Změní se vedení Senátu a rozložení sil v horní komoře Parlamentu ? A s čím jdou kandidáti do předvolebního boje? Devadesát minut otázek a odpovědí. Největší města Česka, osm senátních obvodů. Nenechte si ujít debaty s kandidáty do Senátu! Ve středu byli hosty Báry Divišové uchazeči z obvodu 58 Brno-město.

Hosty, kteří přijali pozvání na středeční předvolební debatu, byli Zdeněk Koudelka (Trikolora), Petr Vokřál (ANO), Jiří Dušek (ODS), Lucie Zajícová (DOMOV) a Petr Kunc (SEN 21).

I tentokrát čekaly hosty otázky všeho druhu. Největším tématem byla činnost současné vlády a její plán na zastropování cen energií. Řeč přišla také na soud s poslancem Andrejem Babišem.

Související obsah

Právě na ten i na akci organizace Milion chvilek pro demokracii, která před soudní budovu přivezla klec stylizovanou do vězeňské cely, reagoval Zdeněk Koudelka. "Jsou to hrátky, které nemají právní význam. Samozřejmě to je určitý nátlak, nicméně soud by mu měl být schopen odolat," domnívá se Koudelka.

Kandidátům se nevyhnuly ani otázky na současné fungování vlády. "Vláda měla zareagovat mnohem dříve. Ten problém nastal už na jaře a až v létě jsme poslouchali něco o úsporném tarifu," prohlásil Petr Vokřál.

S ním souhlasil i Jiří Dušek. "Vláda měla jednat razantněji a dříve. Minulé vlády, bez ohledu na to, kdo byl ve Strakově akademii, bohužel zavinily to, že jsme závislí na ruském plynu," doplnil Dušek.

Související obsah

S postupem vlády souvisela i nedávná demonstrace na Václavském náměstí, kam přišlo 70 tisíc lidí. "V roce 1989 bylo na tom náměstí 20 tisíc lidí. Těch jich tam bylo šestkrát tolik a to je taková masa lidí, že by se měli už zamyslet nad tím, jestli by je neměli poslechnout," řekla Lucie Zajícová.

Zajícovou podpořil také kandidát za SEN 21 Petr Kunc. "Já jsem pár těch demonstrujících znal osobně a ti se rozhodně neztotožňovali s vystupujícími na pódiu. Rozhodně to nejsou žádní proruští aktivisté ani neuznávají komunistické ideály, nicméně se prostě a lidsky bojí," uvedl na adresu protestujících Kunc.

Na sestřih z debaty se můžete podívat zde:

gwe, TN.cz

Senátní volby 2022

Volby do Senátu Parlamentu České republiky se uskuteční 23. a 24. září 2022, první kolo proběhne společně s komunálními volbami.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz