Videoreportáž

Kandidáti na ostravského senátora řešili postup vlády. Řeč přišla i na energie

Třetině senátorů končí mandát. Podaří se jim pozice obhájit? Změní se vedení Senátu a rozložení sil v horní komoře Parlamentu ? A s čím jdou kandidáti do předvolebního boje? Devadesát minut otázek a odpovědí. Největší města Česka, osm senátních obvodů. Nenechte si ujít debaty s kandidáty do Senátu! Dnes v rámci obvodu Ostrava-město.

Kandidáty za obvod Ostrava-město, kteří přijali pozvání do předvolební debaty, byli Zdeněk Nytra (SPOLU), Hana Zelená (PRO 2022), Liana Janáčková (PRO Zdraví), Patrik Hujdus (STAN), Radoslav Štědroň (SSPS-SP).

Mezi tématy čtvrteční debaty figurovaly nálady ohledně postupu vlády Petra Fialy (ODS). "Většina lidí je opravdu vystrašená. Přišly jim velké zálohy na energie, stejně tak jejich kamarádům a sousedům a dalším lidem, jak slýchají ve sdělovacích prostředcích," hájil neklid občanů kandidát Zdeněk Nytra.

Související obsah

Řeč přišla také na energetickou bezpečnost Česka. "Já bych byla pro to, aby se vláda rozhodovala jako dobrý hospodář a uzavírala smlouvy s takovým dodavatelem plynu, který bude pro náš stát nejvýhodnější. Byly tady zavedeny sankce vůči Rusku, které se ale naprosto míjejí účinkem," prohlásila Hana Zelená.

Na kandidátku Janáčkovou čekal dotaz ohledně demonstrací kvůli zastropování cen energií, které vláda před několika dny schválila. "Myslím se, že důvod demonstrovat tady je i kvůli tomu, jakým způsobem se pan premiér vyjadřoval o protestujících," tvrdila Liana Janáčková i poté, co byla opravena. Premiér Fiala totiž označil za proruské pouze řečníky na demonstraci na Václavském náměstí.

Související obsah

Podle Patrika Hujduse je velkým problémem vlády nedostatečná komunikace. "Vláda svou činnost málo prezentuje. Je pochopitelně důležité, aby dokázali své konání vysvětlit obyvatelům. Vláda současnou situaci nezavinila, ale musí se z něj dostat," řekl Hujdus.

Na to, jestli bude mít vláda odvahu dělat nepopulární kroky, odpovídal kandidát Štědroň. "Naše řešení je dvouletá celonárodní diskuze o nové Ústavě, kde bude zaregistrováno asi 80 prvků tak, jak to je ve švýcarské ústavě," odpověděl Štědroň.

Na sestřih z debaty se můžete podívat zde:

cej, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz