Zahraničí

Putin prý přežil pokus o atentát. Analytička událost zpochybňuje

Putin prý přežil pokus o atentát. Analytička událost zpochybňuje
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Na ruského prezidenta Vladimira Putina někdo údajně spáchal pokus o atentát. Mělo k němu dojít během Putinova přesunu autem na radu bezpečnostní služby. S tvrzením přišel účet Generál SVR na sociální síti Telegram, který prý spravuje bývalý příslušník ruských tajných služeb. Pravost informace však zpochybňuje analytička Centra pro analýzu evropské politiky Olga Lautmanová.

"Ve středu došlo k události, která v životě ruského prezidenta Vladimira Putina vyvolala zatím neviditelnou, ale velmi významnou změnu. Prezident občas na radu bezpečnostní služby cestuje autem v rámci záložní kolony, která většinou nebudí takovou pozornost jako hlavní kolona. Skládá se z pěti obrněných vozidel," zahájil svůj příspěvek uživatel Generál SVR, který je údajně bývalý příslušník ruských tajných služeb.

A právě v takové koloně prý mělo ve středu dojít k pokusu o atentát na Vladimira Putina. "Při objíždění překážky na silnici se z auta, ve kterém cestoval prezident, ozvala hlasitá rána u levého předního kola. Vůz pak zahltil hustý dým. Navzdory problémům s řízením v důsledku exploze auto dorazilo do cíle," popsal Generál SVR s tím, že Putin vyvázl bez zranění.

Související obsah

​Vedoucí pracovnice Centra pro analýzu evropské politiky Olga Lautmanová však celý incident zpochybňuje. Podle ní se k dění v Rusku šíří po internetu mnoho dezinformací a zmíněný telegramový účet provozuje s největší pravděpodobností ruská rozvědka.

"Zvěsti o pokusu o atentát na Putina pocházejí z podivného telegramového kanálu, který nejspíš provozuje ruská zpravodajská služba. Pokud bychom informace z tohoto účtu brali vážně, Putin by musel být alespoň už desetkrát mrtvý. Buďte opatrní při šíření informací, které nemají žádné zdroje nebo se pokouší vyvolat paniku," uvedla analytička na svém twitteru.

Související obsah

Analytička ​Olga Lautmanová se zaměřuje na odhalování operací Kremlu a ruských nástrojů hybridní války používaných k destabilizaci Západu.

Vladimir Putin se v Uzbekistánu setkal se svým čínským protějškem, jednali spolu o spolupráci:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz