Zajímavosti

Muž vyhrál bizarní soutěž. Kvůli výhře nemusel ani vylézt z "postele"

Muž vyhrál bizarní soutěž. Kvůli výhře nemusel ani vylézt z "postele"
Ilustrační snímek Zdroj: Profimedia

Mistrem se můžete stát i bez sportovního nadání. Nepotřebujete ani roky tréninku a příprav. Jediné, co potřebujete, je dostatečná výdrž při ležení. Žarko Pejanovič vydržel ve vodorovné poloze úctyhodných 60 hodin a odnesl si za to hodnotnou cenu.

Talent a tvrdá dřina nejsou vždy potřeba ke "sportovním" úspěchům. Žarko Pejanovič z Černé Hory je toho důkazem. Stal se totiž 12. vítězem mistrovství v ležení. Cílem soutěže je podle deníku The Mirror zesměšnit stereotyp, že jsou Černohorci líní.

Šampion musel vydržet ve vodorovné poloze dlouhých 60 hodin. Ani tak nevytvořil rekord soutěže, který drží Dubravka Aksičová. Ta v roce 2021 zvládla ležet těžko uvěřitelných 117 hodin. Za celou dobu přitom nemohla ani na záchod!

Související obsah

Za svůj výkon si i tak Pejanovič odnesl krásné ceny. Jednou z nich byla například finanční odměna v hodnotě 350 eur (přes osm a půl tisíce korun). Další zas pobyt ve vesnici, v niž se celá soutěž pořádala.

"Nebylo to těžké. Věřte mi, ani jsem se nerozcvičil!" prohlásil podle webu oe24.at vítěz mistrovství. Ten musel porazit dalších osm konkurentů. Hned sedm z nich ale odstoupilo na konci prvního dne.

Mistrovství v ležení 2022 v Černé Hoře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz