Zahraničí

Telefonát a pak zlověstné ticho. Tak se Charles dozvěděl, že mu umírá maminka

Telefonát a pak zlověstné ticho. Tak se Charles dozvěděl, že mu umírá maminka
Král Karel III., dříve princ Charles | Zdroj: Profimedia

Místo příjemné večeře to byl jeden z nejhorších momentů pro Charlese, budoucího Karla III., v jeho životě. Zvedl telefon a to, co nastalo, popsali svědci jako zlověstné ticho.

Na osudný čtvrtek 8. září, kdy zemřela britská královna Alžběta II., měla Charlesova manželka Camilla domluvený rozhovor, který se týkal jejího čtenářského klubu. Kvůli tomu do Spojeného království přijela i dcera bývalého amerického prezidenta George Bushe, která pracuje jako novinářka.

"Charles a Camilla byli v Dumfries House (historický dům ve Skotsku, pozn. red.). Camilla se zrovna chystala na rozhovor s Jennou Bushovou Hagerovou, která popsala, že slyšela, jak někdo běží chodbou. Charles zvedl telefon, všude bylo ticho. A řekli jim, ať jsou také potichu," přiblížil v internetovém pořadu The Royal Beat reportér Jack Royston.

Související obsah

​Ticho se protahovalo, byl slyšet jen hluk helikoptéry. Pak někdo přišel a řekl Bushové Hagerové a jejímu štábu, že se interview odkládá. To už Charles s Camillou odlétali na zámek Balmoral, kde královna Alžběta naposledy vydechla. Charles se o zhoršujícím se stavu své maminky dozvěděl v podobný čas jako zbytek světa, dodal Royston.

"Myslím, že to bylo pro všechny překvapení. Užívali jsme si krásného večera a příjemné konverzace… Takže myslím, že to všechny překvapilo," popsala Bushová Hagerová pro americkou televizi Fox News.

Podívejte se na reportáž TV Nova o novém britském králi Karlovi III.:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz