Zahraničí

Muž srazil holčičku a vrhl se na rakev královny Alžběty. Policie ho zpacifikovala

Stovky lidí čekají ve frontě, aby se ve Westminster Hall rozloučily se zesnulou královnou Alžbětou II. Pořádný rozruch vyvolal muž, který vyběhl z řady a snažil se z rakve strhnout standartu. Policisté však nečekali ani minutu a opovážlivce ihned zpacifikovali a zatkli.

O pořádný poprask se ve Velké Británii v pátek kolem 22. hodiny tamního času postaral muž u rakve královny Alžběty II. Ta je nyní umístěna ve Westminster Hall, kam lidé mohou přijít panovnici vzdát hold.

Dotyčný se měl vyřítit z fronty truchlících a zamířit rovnou až ke katafalku. Tam se následně pokusil zvednout nad hlavu standartu, a rukama se dokonce dotkl rakve. Podle svědkyně incidentu Tracey Hollandové bylo jeho jednání hrozné a naprosto neuctivé. "Odstrčil moji sedmiletou neteř z cesty, přiběhl k rakvi, zvedl standartu a pokusil se s ní něco udělat," popsala portálu Daily Mail Hollandová.

Související obsah

Policisté ani vteřinu neváhali a muže okamžitě strhli k zemi. "Následně byl zatčen za přestupek o veřejném pořádku. V současné době je ve vazbě," citoval portál The Sun mluvčího metropolitní policie.

"Mysleli jsme, že někdo omdlel. Pak jsme slyšeli někoho křičet. Někdo přiběhl k rakvi, popadl vlajku a vytáhl ji nahoru," popsal další svědek.

Jen pár hodin předtím se přitom u rakve sešli všichni čtyři potomci královny Alžběty II. včetně krále Karla III. Postavili se ke stranám katafalku, čímž začala vigilie k uctění panovnice. Akt trval zhruba 15 minut.

Drama ve Westminster Hall. Zkolaboval jeden ze strážců rakve s královnou: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz