Domácí

Statisíce lidí míří na pohřeb královny. Do Londýna zavítá i student z Karviné

Na pondělní pohřeb královny míří do Londýna statisíce lidí z celého světa. Budou mezi nimi i příznivci královské rodiny z České republiky. Například student Jan Plášek z Karviné s přítelkyní.

Nápad jet do Londýna dostal začátkem týdne. Letenek na sobotu bylo ještě dost, a tak neváhal. "Očekávám od toho poznání nové kultury a atmosféry, která je na tom pohřbu. A očekávám, že se mohu naposledy rozloučit s královnou," uvedl Plášek.

Student střední hasičské školy bydlí na internátu v Karviné. Do Velké Británie jede s přítelkyní. Ta byla v pátek dopoledne ještě ve škole v Praze. "Je to dobrá příležitost se dostat do Londýna a zároveň poznat nové lidi," myslí si studentka Eliška Vitíková.

Související obsah

"Byl to vlastně hlavně můj nápad, protože jsem měl nějakou úctu ke královně," doplnil Plášek. "Moje rodina má velice ráda rodinu Alžběty II., takže jsem měla velkou podporu. A jsem ráda, že tam mohu jet," vysvětlila Eliška.

Do Londýna jedou oba poprvé. Ubytování si našli na internetu. Bydlet budou v privátu. "Stálo to 5 000 až 6 000 korun pro oba na ty tři noci. Chtěli jsme být někde v centru, ale zároveň jsme nechtěli platit v hotelu 15 000 za noc," poznamenal Jan.

Budoucí hasič stráví také půl dne s britskými kolegy u nich na stanici. "Jedu se tam podívat na jejich styl zásahu a na to, jak tam žijí hasiči oproti těm českým," řekl Jan.

Dopoledne zabalil a po obědě se vydal vlakem do Olomouce, kde se v podvečer setkal s přítelkyní. Ještě než společně odjeli domů do Břidličné na Bruntálsku, šli nakupovat oblečení vhodné na pohřeb královny. Nad ránem oba odjedou na letiště do polských Katovic, odkud jim letí letadlo do Londýna.

Smrt královny Alžběty II. zasáhla i Čechy žijící ve Velké Británii. Podívejte se na reportáž:

ls, Jiří Loučka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz