Zahraničí

Ukrajinci našli v Charkovské oblasti další mučírny. Vězni si tam prošli peklem

Ukrajinci našli v Charkovské oblasti další mučírny. Vězni si tam prošli peklem
Ukrajinci odhalili mučírny po ruských vojácích Zdroj: Profimedia

V osvobozených částech Charkovské oblasti našli ukrajinští vojáci po odchodu ruské armády 10 mučíren. O nálezu informoval ve svém večerním projevu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Ukrajincům se daří dobývat zpět svá území. Co však našli v osvobozené Charkovské oblasti po odchodu ruských vojáků, je zcela šokovalo.

V různých městech a obcích objevili 10 mučíren. "Když okupanti utekli, mučírny opustili. Mučení bylo na okupovaném území běžnou praxí. Tohle dělali nacisté. Tohle dělají rusisté. A budou se zodpovídat stejným způsobem jak na bojišti, tak v soudních síních," citoval portál Ukrinform ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Související obsah

Zelenskyj jako příklad uvedl železniční nádraží v obci Kozača Lopaň. Ve sklepě měli ruští vojáci mučit Ukrajince elektrickým proudem. Nejvíce mučíren se mělo nacházet v Izjumu, další pak ve městě Balaklija a v různých vesnicích.

Podle portálu TVP World byly mučírny především na policejních stanicích nebo v jiných administrativních budovách. Rusové však využívali také sklady a různé továrny.

Ukrajinský prezident slíbil, že zjistí totožnost všech, kteří takové zlo na Ukrajině páchali. Rusové měli mučit také civilisty, aby získali informace o rozmístění ukrajinských jednotek a o armádních veteránech, kteří se do roku 2014 účastnili bojů na Donbasu.

Stále navíc pokračují práce na pohřebišti v Izjumu, kde se našla těla 450 lidí. Do sobotního večera bylo exhumováno 59 těl. Z toho šlo o 17 vojáků a civilisty – 16 mužů a 27 žen.

Ukrajinci si berou zpět svá území. Podívejte se na reportáž:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz