Zahraničí

Výbuch v jaderné elektrárně na jihu Ukrajiny! Raketa poničila několik budov

Výbuch v jaderné elektrárně na jihu Ukrajiny! Raketa poničila několik budov
Jihoukrajinská jaderná elektrárna (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Ruské rakety v noci na pondělí zasáhly Jihoukrajinskou jadernou elektrárnu v Mykolajivské oblasti. Dopadly necelých 300 metrů od trojice nukleárních reaktorů. Podle provozovatele elektrárny vyvázly z útoku bez poškození, zničených je ale několik administrativních budov.

Exploze otřásla areálem Jihoukrajinské jaderné elektrárny krátce po půlnoci. Po dopadu ruských raket noční oblohu rozzářila obří ohnivá koule. Děsivé záběry na sociální síti Telegram zveřejnil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

"Mykolajivská oblast. V noci spadly rakety 300 metrů od reaktorů JE Južnoukrajinsk. Došlo ke krátkodobému výpadku proudu. V budovách v areálu jaderné elektrárny byla poškozena okna," uvedl Zelenskyj.

Podle společnosti Energoatom, která elektrárnu provozuje, výbuch naštěstí nepoškodil ani jeden ze tří reaktorů, upozornil Daily Mail. "Všechny tři reaktory jsou momentálně v normálním provozu. Nikdo z obsluhy elektrárny nezemřel," informoval Energoatom.

Související obsah

"Vetřelci chtějí znovu střílet, ale zapomínají, co to je jaderná elektrárna. Rusko ohrožuje celý svět. Musíme to zastavit, než bude příliš pozdě," doplnil Zelenskyj.

Není to první incident rusko-ukrajinského konfliktu související s nukleární hrozbou. Kvůli neustálému ostřelování musela Ukrajina pozastavit provoz Záporožské jaderné elektrárny. Z toho se Kyjev a Moskva obviňují navzájem.

Ruské rakety zasáhly přehradu. Voda zaplavila rodné město Zelenského (15. 9. 2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz