Zahraničí

Zelenskyj prozradil, co dál plánuje. USA se obávají reakce Ruska na neúspěchy

Zelenskyj prozradil, co dál plánuje. USA se obávají reakce Ruska na neúspěchy
Volodymyr Zelenskyj | Zdroj: TV Nova

Kyjev se po vytlačení Rusů z velké části Charkovské oblasti chystá na osvobození celé Ukrajiny. V projevu to v neděli večer prohlásil ukrajinský prezident. Kvůli úspěchům Ukrajinců na bojišti vyzval americký generál Mark Milley vojáky ke zvýšené ostražitosti.

"Někomu se může zdát, že po řadě vítězství přišla určitá odmlka. Nejde však o odmlku, připravujeme se na další řadu, Ukrajina totiž musí být celá svobodná," řekl v neděli večer ukrajinský prezident. Díky rychlé protiofenzivě se totiž v posledních týdnech podařilo Kyjevu vytlačit ruské jednotky z velké části Charkovské oblasti.

"Izjum, Balaklija, Kupjansk a celkově Charkovská oblast, to jsou města a obce, které jsme osvobodili. Tato slova nyní zní a všichni je slyší," sdělil Zelenskyj. "Slyšet jdou i Mariupol, Melitopol a Cherson, budou ale slyšet hlasitěji a častěji, až je osvobodíme. Doněck, Horlivka a Luhansk budou slyšet také. Stejně tak Džnankoj, Jevpatorija a Jalta," avizoval Zelenskyj další plány ukrajinské protiofenzivy.

Související obsah

Kvůli úspěchům Ukrajinců na frontě vyzval nejvýše postavený generál USA Mark Milley americké vojáky ke zvýšené ostražitosti. "Válka se pro Rusko v tuto chvíli nevyvíjí dobře. Je proto naší povinností zůstat v nejvyšší připravenosti a pohotovosti," prohlásil podle agentury Reuters při návštěvě základny v Polsku.

Vojákům NATO v Evropě podle něj ale momentálně nic nehrozí. "Ve válce prostě nikdy nevíte s úplnou jistotou, co se stane dál," upozornil však.

Ukrajina odhaluje hroby u Izjumu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz