Zahraničí

Putin už nezvládá běžnou chůzi. Turecký prezident ho musel podpírat

Putin už nezvládá běžnou chůzi. Turecký prezident ho musel podpírat
Ruský prezident Vladimir Putin Zdroj: Profimedia

Debatu o údajně špatném zdravotním stavu Vladimira Putina znovu rozvířilo video, na kterém má ruský prezident očividné problémy s pohybem. Výzvou už je pro něj podle uniklých záběrů i obyčejná chůze. Na summitu Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS) v Uzbekistánu ho musel podpírat jeho turecký protějšek Recep Tayyip Erdogan.

Putinův strach z vystupování na veřejnosti, o kterém se spekulovalo v srpnu, se ukázal jako opodstatněný. Jeho účast na summitu ŠOS minulý týden se neobešla bez zádrhelu, který má dokládat boj s vážným onemocněním šéfa Kremlu.

Na internet uniklo video z pátku, na němž se Putin sotva drží na nohou. Na pomoc mu přispěchal Erdogan, podepřel ho a společně pokračovali v hloučku dalších politiků do jednacího sálu. Jak upozornil portál oe24, záběry podle expertů na řeč těla nahrávají zvěstem o tom, že ruskému prezidentovi diagnostikovali Parkinsonovu chorobu.

Související obsah

​Rusko a Turecko nejsou spojenci, vztahy ale nejsou ani otevřeně nepřátelské. V rusko-ukrajinské válce se Erdogan snaží hrát roli mírotvůrce. Putina na setkání v Uzbekistánu poněkolikáté vyzval, aby konflikt zastavil, uvedl Hlas Ameriky.

Zdravotní stav prezidenta největší země světa přichází pravidelně na přetřes od začátku letošního roku. Kromě Parkinsonovy choroby se často skloňuje i rakovina v pokročilém stádiu.

Putinovy roztančené nohy. Před studenty maskoval výrazné škubání nohama:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz