Zahraničí

Rána pro rodiče zmizelé Maddie: Podezřelý z vraždy se chystá na svobodu

Rána pro rodiče zmizelé Maddie: Podezřelý z vraždy se chystá na svobodu
Maddie kdosi unesl, když jí byly tři roky | Zdroj: Profimedia

Hlavní podezřelý z únosu a vraždy Madeleine McCannové by se mohl dostat z vězení. Usvědčený pedofil Christian Brückner pyká v německém žaláři za znásilnění turistky z Ameriky, jeho právníci ale tvrdí, že v příštích týdnech prokáží jeho nevinu. Práce detektivů, kteří se ho snaží usvědčit v kauze Maddie, by se tak značně zkomplikovala.

Brücknerův advokát Friedrich Fülscher trvá na tom, že jeho klient v roce 2005 neznásilnil 72letou turistku ze Spojených států. Ohavný čin se odehrál v portugalském letovisku Praia da Luz, kde o dva roky později beze stopy zmizela tehdy tříletá Madeleine McCannová.

Jak upozornil portál Daily Mail, recidivistu mělo loni na podzim dostat za mříže svědectví o velké jizvě na stehně. Jenomže podle Fülschera žádné takové poznávací znamení nemá a z vězení by ho měli okamžitě propustit. Jizvu popsala i Hazel Behanová, kterou měl Brückner sexuálně zneužít jako 20letou v roce 2004. Za to ale před soudem doposud nestanul.

Související obsah

Policie se navzdory tomu chystá 45letého Němce obvinit z dalších zločinů spáchaných na několika ženách, informoval list The Sun. Fülscher je ale přesvědčen, že ho do několika týdnů dostane na svobodu.

To by mohlo ztížit práci detektivům, kteří pracují na případu McCannové. Panují obavy, že by Brückner před spravedlností utekl. Hlavním podezřelým je už dva roky. Přestože německá prokuratura opakuje, že má v rukou jasné důkazy, zatím ho kriminalisté ani neobvinili.

Související obsah

"Vyšetřování stále pokračuje a konec se neblíží. Jen stěží dokážeme odhadnout, jak dlouho to ještě bude trvat. A nejisté je i to, že se vůbec k něčemu dospěje," řekl zmíněnému deníku zdroj z policejního prostředí.

Maddie je nezvěstná od května 2007. Kdosi ji odvlekl z hotelového apartmánu, zatímco byli její rodiče na večeři. Dívčini dva mladší sourozenci v pokoji zůstali.

Další podrobnosti o hlavním podezřelém (09/2021):

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz