Zahraničí

Putinův přítel řekl, na jaké státy bude směřovat ruský jaderný útok

Putinův přítel řekl, na jaké státy bude směřovat ruský jaderný útok
Andrej Guruljov Zdroj: Profimedia

Rusko opět vyhrožuje použitím taktických jaderných zbraní. Andrej Guruljov, poslanec Státní dumy a blízký přítel prezidenta Vladimira Putina, pohrozil ve vysílání ruské státní televize jaderným útokem na Velkou Británii a na Německo.

Ruská televize Rossija 1 odvysílala v neděli a v pondělí rozhovor s poslancem Státní dumy Andrejem Guruljovem. V pořadu 60 minut prohlásil, že Rusko na Ukrajině zvítězí, ať už to bude stát cokoliv. Informoval o tom web Polsat News.

Když přišla řeč na téma hypotetického použití jaderných zbraní, Guruljov se nechal slyšet, že Ruská federace je může použít, ale nikoliv na Ukrajině. "Jaderné zbraně nehodláme použít na Ukrajině, protože tam stále budeme žít. Pokud ale během tří minut proměníme Velkou Británii a Německo v marťanskou poušť, pro koho NATO spustí svůj článek 5?" táže se.

Související obsah

​Portál Insider upozornil, že moderátorka pořadu v tu chvíli navrhla, že Kreml mohl na Británii zaútočit v pondělí, kdy se tam konal pohřeb královny Alžběty II., kterého se účastnily stovky západních státníků. Guruljov na to zareagoval podobnou úvahou jako ve svém předchozím vyjádření. Je přesvědčen, že americký prezident Joe Biden se nebude řídit článkem 5.

Signatáři Severoatlantické smlouvy se v článku 5 dohodli na tom, že pokud dojde k ozbrojenému útoku proti jednomu nebo více členům NATO, budou tento útok považovat za útok proti všem.

Odborník na Rusko Libor Dvořák se obává, že Putin použije jadernou zbraň:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz