Zahraničí

Kadyrov oznámil novou taktiku proti Ukrajině. Důsledky mají být devastující

Kadyrov oznámil novou taktiku proti Ukrajině. Důsledky mají být devastující
Ramzan Kadyrov Zdroj: Profimedia

Ruská "speciální vojenská operace" na Ukrajině se začne odvíjet podle nové taktiky. Přestaneme se s nimi párat, oznámil blížící se změnu čečenský vůdce Ramzan Kadyrov. Blízký spojenec prezidenta Vladimira Putina je přesvědčen, že následky budou pro Kyjev devastující.

Ruští vojáci na Ukrajině změní strategii. V úterý večer to na svém učtu na sociální síti Telegram uvedl čečenský prezident Ramzan Kadyrov. Doteď se podle něj jednalo jen o hru, "opravdová válka" už se ale blíží.

"Tak a dost. Přecházíme k nové taktice speciální vojenské operace proti ukronacistům. Už se s nimi nebudeme párat. Podrobnosti jsem probral s náčelníkem Operačního velitelství Čečenské republiky Magomedem Daudovem. Nepřítel bude brzy čelit nejtěžším následkům nového plánu odplaty," oznámil Kadyrov.

"Všechny naše předchozí akce jim teď budou připadat jako dětinské žerty. Bandero, zbývá ti jen málo času na odpočinek, pak to bude velmi, velmi špatné. Berte tato slova, jak chcete, zacházejte s nimi, jak chcete," pokračoval.

Související obsah

Jeho ostrá slova přišla jen krátce před tím, než Vladimir Putin vyhlásil částečnou mobilizaci. Na frontu půjdou občané se základním výcvikem. Rusko podle něj bojuje s neonacisty na Ukrajině a válečnou mašinérií Západu, proti níž musí bránit své území.

Projev měl šéf Kremlu přednést už v noci na středu, z neznámých důvodů ho ale odložil. S odvoláním na ruská média o tom informoval The Guardian.

Ruští poslanci panikaří, hledají viníka kolapsu armády (14. 9. 2022):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz