Krimi

Cestovatel projel na motorce celý svět. V Praze mu ji ukradli

Pět let brázdí mladý cestovatel z Chile na motorce silnice po celém světě. Až do teď. Při nedávné návštěvě Prahy mu totiž motocykl někdo ukradl. Česká republika si tak vysloužila v zahraničí další špatnou vizitku.

Chilan Enrique se svou motorkou procestoval téměř celý svět. Byl s ní například ve Španělsku, Itálii nebo Bulharsku. V jedné z pražských ulic, kde si cestovatel udělal zastávku, mu ji však minulý týden někdo ukradl.

"Každý říkal, že Praha je jedno z nejhezčích měst v Evropě. Obvykle nejezdím do velkých měst, protože utrácím peníze spíš za benzín než za ubytování v hotelech. Teď jsem ale chtěl do Prahy," řekl okradený cestovatel Enrique Piña.

Během pěti let projel na své modré Hondě z roku 1992 přes čtyřicet států. Zmizela minulý týden v ulici Voroněžská v pražských Vršovicích. "Bylo to ve středu ráno. Před hostelem, kde jsem se první den ubytoval. Vzbudil jsem se a moje motorka byla pryč. V první moment jsem tomu nemohl uvěřit. Tohle se mi nikdy nestalo. Pak jsem to nahlásil policii," pokračoval Enrique.

Související obsah

"Objasněním případu krádeže tohoto motocyklu se zabýváme a pátráme po pachateli a samozřejmě i po tomto stroji," dodal policejní mluvčí Jan Daněk.

Enriquemu zbyla jen helma a pas. Proto teď doufá, že se motorka najde. Na Českou republiku nakonec prý ale nezanevře. Připouští, že se mu to mohlo stát kdekoliv. Navíc jeho příběh zaujal další motocyklové fanoušky nejen z Česka, kteří se mu během pár dnů složili na nové vybavení. Jeden anonymní dárce mu dokonce pořídil stroj nový.

"Chtěl bych poděkovat všem lidem z České republiky, Slovenska i dalších států. Velmi si vážím všech darů a pomoci," uzavřel cestovatel. Už příští rok má v plánu vyrazit na cestu do Afriky. Do Prahy se prý jednou rád vrátí. Zřejmě si ale bude dávat větší pozor, kde parkuje.

pv, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz