Zahraničí

Žáci si stěžují na transgender učitelku. Tohle je škola, a ne cirkus, protestují

Žáci si stěžují na transgender učitelku. Tohle je škola, a ne cirkus, protestují
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Studenti kanadské střední školy demonstrovali proti transgender učitelce. Učitelka totiž nosí obrovská umělá prsa s bradavkami. "Tohle je škola, ne cirkus. Chceme se jenom učit," hájí se žáci. Škola proto zvažuje zpřísnění kodexu oblékání ve škole.

Transgender učitelka Kayla Lemieuxová, která učí na střední škole v Kanadě, vzbudila rozruch. Chlubí se totiž nadměrně velkými umělými ňadry. Na sociálních sítích se objevily fotografie učitelky, kde své do očí bijící falešné poprsí dává na odiv, a to ve škole.

Následně se začali ozývat rozzuření rodiče, kteří po škole požadovali, aby šatník Lemieuxová zmírnila. Pod jejich nátlakem vydala Haltonská školní rada prohlášení, že má kvůli kodexu lidských práv svázané ruce. Ke stížnostem rodičů se ale připojili i někteří studenti, napsal britský list Daily Mail.

Související obsah

"Tohle je škola, a ne cirkus. Chceme se jen učit," přidala se po vyučování část studentů, převážně z vyšších ročníků, k protestujícímu davu před školou. "Učitelova osobní propaganda nemá na škole co dělat," zvedl další z demonstrantů ceduli s tímto nápisem.

"Inkluzivita není omluvou pro zkaženost," zněl další z nápisů, který odsuzoval chování transgender učitelky. Jiný ze žáků zakřičel, že nechodí do školy, aby se rozptyloval. Z postupně se rozrůstající skupiny protestujících zazněly požadavky na školní radu, aby chránila děti. Rozzuřený dav čítal kolem stovky lidí.

"Školní rada uznává práva studentů, zaměstnanců, rodičů a zákonných zástupců a členů komunity na spravedlivé zacházení bez diskriminace na základě genderové identity a vyjádření. Ta jsou chráněna podle Ontarijského kodexu lidských práv," uvedla školní rada v prohlášení.

Na středečním zasedání však předložila předsedkyně rady Tracey Ehl Harrisonová návrh, aby ředitel do listopadu 2022 opět vrátil k projednání zprávu zabývající se kodexem oblékání ve škole. Pokud by byl dress code vynucován, transgender učitelka by se možná musela zbavit prsou.

Související obsah

Naštvaní studenti navíc argumentují, že i oni jsou vázáni kodexem oblékání, který zakazuje viditelné bradavky nebo genitálie, a proto se diví, že stejná pravidla neplatí pro Kaylu Lemieuxovou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz