Domácí

Ztracená volička, Tomiův omyl, tajemný notebook. Češi si zvolili nová vedení

Ztracená volička, Tomiův omyl, tajemný notebook. Češi si zvolili nová vedení
Přípravy na volby do obecních zastupitelstev a třetiny senátu vrcholí | Zdroj: TV Nova

Češi si během pátku a soboty zvolili nové zástupce na radnice a do třetiny Senátu. Letošní volby se obešly bez velkých skandálů, ale přesto došlo hned k několika zajímavým událostem. Lídr SPD Tomio Okamura například hlasoval jinak, než chtěl. V Brně se zase přímo během voleb ztratila volička.

Hned několik drobných incidentů doprovázelo letošní volby. Největší pozornost na sebe neplánovaně strhl šéf SPD Tomio Okamura, který chtěl odevzdat neplatný hlas. Jeho hnutí totiž v jeho volebním obvodu na Praze 6 nemá kandidáta. Okamura tak chtěl znehodnotit lístek současného senátora Jiřího Růžičky z TOP 09 a odevzdat neplatný hlas. Jenže místo toho jej nedopatřením zřejmě podpořil. Podrobnosti se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Nečekaný zážitek z voleb má za sebou také 74letá seniorka, která volila v jedné brněnské základní škole. Žena se totiž ztratila. "Po odevzdání hlasu využila doporučení komisařů, že v budově může použít výtah. Po vystoupení z něho zamířila ke dveřím, odkud už prosvítalo denní světlo. Jenže první dveře se za ní hned zaklaply a když došla ke druhým, tak zjistila, že se ocitla v prostoru, kde jsou kliky jen z druhé strany," popsal událost brněnský strážník Pavel Šoba.

Související obsah

​Seniorka prý bušila na dveře, ale nikdo ji neslyšel. "Naštěstí měla u sebe mobil a vytočila policejní tísňovou linku," uvedl Šoba. Strážníci ženu v suterénu brzy našli a vyprovodili ji ze školní budovy. "Vděčná seniorka pak už z tepla domova vytočila linku 156 a znovu upřímně poděkovala, že ji hlídka městské policie vysvobodila," dodal strážník.

Policisté v Libereckém kraji zase řešili nestandardní umístění notebooku v jedné volební místnosti na Českolipsku. "Vzhledem ke skutečnosti, že kriminalisté nemohli na místě vyloučit skutečnost, že tímto notebookem mohl být nahráván prostor za volební plentou, tak notebook zajistili pro účely trestního řízení. Českolipští kriminalisté, kteří celý případ intenzivně šetří, již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření průběhu voleb," uvedla tisková mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Související obsah

​Jiné potíže řešili ve středočeské obci Čestlice. Krátce před volbami tam totiž zaznamenali neobvykle vysoký nárůst obyvatel. Někteří z nich mají mít trvalé bydliště v domech, které patří miliardáři a majiteli tamějšího akvaparku Pavlu Sehnalovi. A starousedlíci se domnívají, že může jít o pokus ovlivnit výsledek komunálních voleb. Další podrobnosti se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

Problémy byly i v obci Moldava na Teplicku, kde starostka vyškrtla podle aktu.cz desítky nově přistěhovaných voličů. Předseda volební komise je však chtěl k volbám připustit. 

TN.cz

Komunální volby 2022

Komunální volby, tedy volby do zastupitelstev obcí, měst a městských obvodů, proběhly v pátek 23. a v sobotu 24. září 2022 společně s volbami do Senátu.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz