Senátní volby 2022

Velký PŘEHLED k senátním volbám: TN.cz oslovilo 178 kandidátů s pěti otázkami

Velký PŘEHLED k senátním volbám: TN.cz oslovilo 178 kandidátů s pěti otázkami
Ilustrační snímek Zdroj: TV Nova

S blížícími se senátními volbami se TV Nova rozhodla dát prostor všem kandidátům. Redakce TN.cz oslovila strany i nezávislé kandidáty do Senátu a položila jim celkem pět otázek. Tři společné pro všechny s celostátním přesahem, jednu na daný kraj a jednu pro konkrétní obvod. Níže si můžete vybrat konkrétní obvod a podívat se, co kandidáti odpověděli.

Obvod č. 1 Karlovy Vary

Nejvíce kandidátů do letošních senátních voleb má obvod Karlovy Vary, je jich celkem 11. Jak zodpověděli pětici otázek položených redakcí TN.cz, se dozvíte v tomto článku.

Obvod č. 4 Most

Petice otázek pro pětici kandidátů. Co zájemci o senátorský mandát odpověděli v obvodu Mělník, si můžete přečíst v tomto článku na TN.cz.

Obvod č. 7 Plzeň-město

O post senátora bojuje v obvodu Plzni-město sedm soupeřů. Jak odpověděli na pět otázek, se dočtete v tomto článku na TN.cz.

Obvod č. 10 Český Krumlov

I pro senátorské kandidáty v Českém Krumlově připravila redakce TN.cz otázky. Jak si s nimi pětice volebních soupeřů poradila, se dozvíte v tomto článku.

V těchto obvodech budou lidé na podzim 2022 volit nové senátory Zdroj: ČSÚ/TN.cz

Obvod č. 13 Tábor

Poměrně velký zájem vzbudily senátní volby také v Táboře. V tomto článku na TN.cz si přečtěte odpovědi celkem devíti kandidátů.

Obvod č. 16 Beroun

V Berouně jdou do boje o Senát čtyři kandidáti. Pokud chcete vědět, jak zodpověděli pětici dotazů redakce TN.cz, otevřete si tento článek.

Obvod č. 19 Praha 11

Početný je i zástup soupeřů o mandát za obvod Praha 11. Do boje jde osm kandidátů. Jejich odpovědi si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Obvod č. 22 Praha 10

Nejméně kandidátů z Prahy má obvod Praha 10. Do voleb je jich zaregistrováno šest. Pokud chcete znát jejich odpovědi na otázky připravené redakcí TN.cz, máte možnost v tomto článku.

Obvod č. 25 Praha 6

Stejně jako na Praze 11 jde na Praze 6 do senátních voleb osm kandidátů. Jak zodpověděli pětici otázek redakce TN.cz, si přečtěte v tomto článku.

Obvod č. 28 Mělník

Sedm kandidátů do Senátu nabízí obvod Mělník. Pokud chcete zjistit, jaké jsou jejich názory, a podívat se, jak odpověděli na pět otázek redakce TN.cz, můžete tak učinit v tomto článku.

Související obsah

Obvod č. 31 Ústí nad Labem

Velký počet volebních soupeřů jde do boje v obvodu Ústí nad Labem. Jak devět kandidátů zodpovědělo pětici otázek, si přečtěte v tomto článku na TN.cz.

Obvod č. 34 Liberec

Nejseverněji položený obvod letošních senátních voleb nabídne souboj čtveřice kandidátů. Odpovědi na otázky přichystané redakcí TN.cz si můžete přečíst v tomto článku.

Obvod č. 37 Jičín

Pětici otázek redakce TN.cz zodpovídalo v obvodu Jičín sedm kandidátů. Jejich odpovědi naleznete v tomto článku.

Obvod č. 40 Kutná Hora

Sedm kandidátů do Senátu chce reprezentovat své voliče v obvodu Kutná Hora. Pokud jste se nerozhodli, koho volit, snad vám pomůže článek s jejich odpověďmi na otázky od redakce TN.cz.

Obvod č. 43 Pardubice

Obvod Pardubice letos nabídne voličům výběr ze šesti kandidátů. Jak odpovídali na pětici otázek připravených redakcí TN.cz, si přečtěte v tomto článku.

Obvod č. 46 Ústí nad Orlicí

Nejkomornější souboj o Senát nabídne obvod Ústí nad Orlicí. Volební duel můžete rozhodnout i vy. Pokud si však nejste jisti, kterého kandidáta vybrat, mrkněte na tento článek na TN.cz s jejich odpověďmi.

Obvod č. 49 Blansko

Lesnatá oblast na sever od Brna se připravuje na souboj sedmi kandidátů. Redakce TN.cz pro ně připravila pět otázek, odpovědi si můžete přečíst v tomto článku.

Související obsah

Obvod č. 52 Jihlava

Obvod zahrnující krajské město Vysočiny předkládá výběr ze šestice kandidátů. Odpovědi na otázky připravené redakcí TN.cz si můžete přečíst v tomto článku.

Obvod č. 55 Brno-město

V prvním ze dvou brněnských obvodů by se rádo stalo senátorem na další období sedm kandidátů. Jak si poradili s pěti otázkami přichystanými redakcí TN.cz, se dozvíte v tomto článku.

Obvod č. 58 Brno-město

Šestka soupeřů se utká o senátorský mandát v obvodu 58. Jaké jsou jejich odpovědi na pět otázek připravených redakcí TN.cz, si přečtěte v tomto článku.

Obvod č. 61 Olomouc

Olomouc je klenotem Moravy, což si jistě uvědomuje osmice kandidátů, která se přihlásila o právo být zástupcem svých spoluobčanů v Senátu. Jak kandidáti zodpověděli otázky od redakce TN.cz, si přečtěte v tomto článku.

Obvod č. 64 Bruntál

Na sadu otázek položených redakcí TN.cz odpovídalo šest kandidátů v obvodu Bruntál. Co na jednotlivá témata říkají, můžete zjistit v tomto článku na TN.cz.

Obvod č. 67 Nový Jičín

Sedm kandidátů do Senátu naleznou voliči na svých volebních lístcích v obvodě Nový Jičín. Kandidáti měli možnost odpovědět na pět otázek sestavených redakcí TN.cz, vše se dočtete v tomto článku.

Související obsah

Obvod č. 70 Ostrava-město

Hlavní město Moravskoslezského kraje nabízí souboj v obvodu 70. Tam se o přízeň voličů utká sedm kandidátů. Jejich odpovědi na otázky připravené redakcí TN.cz si přečtěte v tomto článku.

Obvod č. 73 Frýdek-Místek

Šest kandidátů se přihlásilo do souboje o senátorský mandát v obvodu Frýdek-Místek. Jejich odpovědi na otázky od TN.cz si přečtěte v tomto článku.

Obvod č. 76 Kroměříž

Kroměříž představila pro letošní senátní volby šest kandidátů. Co napsali redakci TN.cz na pětici otázek, si přečtěte v tomto článku.

Obvod č. 79 Hodonín

Zemědělská oblast sevřená mezi pohořím Chřiby a řekou Moravou vyprodukovala celkem sedm kandidátů. Co odpověděli na otázky položené redakcí TN.cz, se dočtete v tomto článku.

TN.cz

Senátní volby 2022

Volby do Senátu Parlamentu České republiky se uskuteční 23. a 24. září 2022, první kolo proběhne společně s komunálními volbami.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz