OBCHODNÍ SDĚLENÍ – Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah

Jednička na českém trhu láme rekordy!

Jednička na českém trhu láme rekordy!
Zdroj: chayanuphol / Shutterstock.com

Samsung Galaxy S22 způsobil poprask. Tento luxusní a extra výkonný smartphone dostal do kolen řadu fanoušků. Aby taky ne, když na pár kliknutí získáte perfektní záběry, stabilizované 8K video, pero S Pen nebo třeba skener obličeje. Ale je toho mnohem víc! Čím se tahle jednička probojovala na první příčky prodejů za rok 2022?

Splní všechna vaše očekávání

Samsung Galaxy S22 je dokonalý společník, který zaujme v každém ohledu a nadchne i nejnáročnější uživatele. Na rozdíl od svého polykarbonátového předchůdce má S22 od březnu roku 2022 skleněná bedra s hliníkovým pásem. To mu dodává na eleganci a taky odolnosti. Vypadá prostě dobře a odolá i tvrdým pádům.

Jak si vede hardware a výkon?

Samsung Galaxy S22 běží na procesoru Exynos 2200 a oplývá 8 GB operační pamětí. Poradí si tak i s nejnáročnějšími hrami, které na trhu najdete. Galaxy S22 nepodporuje paměťové karty, takže si musíte vystačit s úložištěm, jaké si koupíte v obchodě. Máte tak na výběr 256 nebo 128 GB. Uspokojivým řešením je účet na cloudu, kam svá data budete přesouvat.

A co výdrž baterie?

Výdrž baterie Samsungu Galaxy S22 je slabší článek celého telefonu. Baterie nabízí kapacitu pouhých 3 700 mAh, co je méně než mě předchozí model. Při vytížení a zápřahu, jaký mobil dostane, je to pravdu málo. Při běžném používání vám vystačí zhruba na jeden den. Ale při větším zapojení jako je hraní her, natáčení videí v 8K, streamování na TikToku a další vám baterii spolknou během chvilky. Takže nabíječku musíte nosit prakticky neustále.

Dobrá zpráva je, že rychlost nabíjení zvládne 25 W, takže ze zcela vybitého mobilu se dostanete na 65 % za půl hodiny. A to je dobrý výsledek! Za hodinu máte plně nabito. Jen pamatujte, že součástí balení není nabíječka, takže si připravte kabel USB-C 3.2. Mobil neobsahuje 3,5mm audio jack na sluchátka. S nimi se musíte dělit o port USB-C nebo použít Bluetooth. To vám však ukrojí další kus z chabé kapacity baterie.

Jak fotí a natáčí?

Parádně! Pořídíte krásná videa v 8K rozlišení při 24 FPS nebo případně 4K videa při 60 FPS. Nadchne vás také 3násobný optický zoom, čímž získáte detailnější a prokreslenější snímky. Čtyři objektivy na zadní straně vám přinesou luxusní prožitek. Kvalitní snímky získáte i při snížené viditelnosti a mobil si poradí také s vaší roztřesenou rukou během focení.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz