Zahraničí

Poláci přišli se šokujícím plánem, s Českem chtějí obsadit ruské území

Poláci přišli se šokujícím plánem, s Českem chtějí obsadit ruské území
Putin před mapou Ruska (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Česko a Polsko by měly obsadit a rozdělit si Kaliningradskou oblast, ruskou exklávu v Evropě. Takový nápad teď koluje po sociálních sítích a mnozí uživatelé jsou z něj nadšení.

Když vy čtyři ukrajinské oblasti, my vaši Kaliningradskou. Tak se dá v nadsázce shrnout ničím nepodložený návrh, který se šíří na sociálních sítích. Polsko a Česko by podle něj měly zaútočit na ruskou exklávu, tedy území od zbytku oddělené jinými státy, a potom se o ni podělit.

S nápadem přišel satirický twitterový účet Papež internetu. "Je čas rozdělit si Kaliningrad, aby naši čeští bratři měli konečně přístup k moři," napsal.

Uživatelé na jasnou nadsázku reagují nadšením. "Děkujeme vám," píší pod příspěvek Češi. 

Kaliningradskou oblast získalo Rusko, respektive tehdejší Sovětský svaz po druhé světové válce. Původně se jednalo o součást Pruska a pak sjednoceného Německa. Hlavní město Kaliningrad se jmenovalo Královec a založili ho křižáci v roce 1255 na počest českého krále Přemysla Otakara II., který tam jednu z křížových výprav vedl.

Související obsah

​Rusko-ukrajinský konflikt dál eskaluje. Vladimir Putin v pátek podepsal dekrety o anexi Doněcké, Luhanské, Chersonské a Záporožské oblasti na východě a jihu Ukrajiny. Podle Moskvy si připojení k Rusku přáli jejich obyvatelé, kteří hlasovali v referendech. Západ a Kyjev jejich výsledky neuznává a pokládá je za zmanipulované.

Útok na některou z těchto oblastí bude Rusko považovat za napadení celé země, uvedla agentura TASS.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz