Domácí

Klinika pražské nemocnice ještě netopí. Pacienti si stěžují na zimu a tenké deky

Klinika pražské nemocnice ještě netopí. Pacienti si stěžují na zimu a tenké deky
Nemocnice Bulovka | Zdroj: Profimedia

Teplota v posledních týdnech prudce klesla, lidé tak už většinou začali topit. To však není případ jedné z budov Fakultní nemocnice Bulovka (FNB), kde si pacienti stěžují na zimu v pokojích. Na lůžku se přitom údajně mohou přikrýt jen velmi slabou přikrývkou.

Na redakci TN.cz se obrátil muž, jehož partnerka v současné době leží na ortopedické klinice FNB poté, co jí lékaři provedli biopsii. Po odebrání vzorku ženu umístili na pokoj, který s ní sdílí ještě další pacientky. Osazenstvo pokoje však trápí zima, která v něm panuje. V budově nemocnice se totiž zatím ještě netopí.

"Včera jsem v televizi viděl reportáž, že České dráhy poskytnou uprchlíkům a migrantům vyhřívané vagóny. To mě silně zaskočilo, protože moje partnerka je hospitalizovaná na Bulovce, kde se netopí. Je tam zima a pacienti jsou přikrytí jen slabounkými dekami," posteskl si muž.

Související obsah

​Svou partnerku v nemocnici navštívil a z nízké teploty v pokoji byl v šoku. Podle jeho slov tam mohlo být maximálně 15 až 16 stupňů Celsia s tím, že na chodbě bylo ještě chladněji. Aby si ověřil, zda se to týká jen místnosti, kde leží jeho partnerka, podíval se také do některých dalších pokojů. I tam si prý pacienti stěžovali na velkou zimu.

"Na nevhodné podmínky pro pacienty jsem upozornil zdravotní sestru. Říkala, že budova je kvůli poruše už od června odpojená od topné soustavy. Když jsem se jí ptal, zda do toho pokoje nemůže umístit alespoň přímotop, vzala z vedlejšího neobsazeného lůžka volnou tenkou přikrývku a hodila ji na postel mé partnerky, že se může přikrýt ještě druhou dekou," popsal zoufalý muž.

Související obsah

Redakce TN.cz oslovila v této souvislosti vedení nemocnice. "V budově ortopedie probíhá výměna 40 let staré výměníkové stanice, která měla být dokončena již v průběhu září. Vzhledem ke zpoždění dodávky objednaného technologického vybavení se ovšem posunul také termín spuštění nové stanice, a to na začátek října," reagovala nemocnice.

"Z tohoto důvodu jsme dokoupili přímotopy, které jsou pacientům na lůžkovém oddělení kliniky v dostatečném počtu k dispozici. Stejně tak si může každý pacient požádat o další přikrývku či horké nápoje. Všem bude bez výjimky vyhověno," dodala mluvčí nemocnice Eva Libigerová prostřednictvím Šimona Štefanidese z oddělení komunikace FNB.

Odbory se postavily proti nižší teplotě ve školách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz