Domácí

Auto po srážce s tramvají skončilo na střeše. Řidič měl být opilý i na drogách

Dopravu v pražské Vinohradské ulici v pátek večer zkomplikovala vážná nehoda. Po srážce s tramvají se převrátil na střechu osobní automobil, za jehož volantem podle policie seděl muž pod vlivem alkoholu a drog. Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu nyní hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. V nemocnici skončily dvě ženy.

"Vážná dopravní nehoda vozidla, které skončilo na střeše na tramvajových kolejích a za jehož volantem seděl muž pod vlivem alkoholu a drog, komplikuje dopravu u Vinohradského hřbitova v Praze 10. Na místě pracují všechny složky IZS," upozornila policie v půl osmé večer.

Jak přesně se nehoda seběhla, strážci zákona neupřesnili. Uvnitř vozidla ale zůstala zaklíněná žena. "Je při vědomí, vyprošťují ji pražští hasiči. V tramvaji není zraněn nikdo. Na místě je inspektor, záchranářská a lékařská posádka," uvedli krátce po nehodě záchranáři.

Související obsah

"Hasiči ženu vyprostili za několik minut, druhá osoba z vozidla vystoupila sama, obě zraněné osoby byly předány do péče ZZS. V tramvaji cestovalo asi 50 osob," upřesnil později mluvčí hasičů Martin Kavka.

Vyproštěná žena ve věku přibližně 20 let utrpěla zlomeninu horní a dolní končetiny, úraz hlavy a pohmožděniny. Druhá žena, také okolo 20 let, měla úraz hlavy a pohmožděný hrudník. "Řidič vyvázl bez zranění. Obě byly se středně závaznými poraněními převezeny do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady," uvedli záchranáři.

Řidič z havarovaného auta se může za hazardování s lidskými životy dostat až za mříže. "Je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až tři roky vězení," upozornili policisté.

Nehoda zkomplikovala dopravu na desítky minut. "V souvislosti s vážnou nehodou u Vinohradského hřbitova bude pravděpodobně na několik hodin narušen provoz linek 16, 19, 26, 188 a 189," objevilo se před osmou hodinou na twitteru varování Pražské integrované dopravy (PID). Problémy se však naštěstí podařilo odstranit dříve, než se předpokládalo. "Od přibližně 20:15 je místo nehody průjezdné a dochází k postupné stabilizaci provozu," sdělil dopravní podnik nedlouho poté.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz