Zahraničí

Muže uštkl jedovatý had. Když umíral, stihl manželce nahrát dojemný vzkaz

Muže uštkl jedovatý had. Když umíral, stihl manželce nahrát dojemný vzkaz
Ilustrační foto | Zdroj: Profimedia.cz

Jeho práce v daleké Africe se mu stala osudnou. Sebastian Wicker z Velké Británie zemřel po uštknutí hadem v Mosambiku. Čtyřicetiletý muž a tatínek dvouletého syna těsně před smrtí stihl manželce poslat srdceryvný vzkaz, ve kterém jí řekl, jak moc ji miluje.

Wicker pracoval jako správce rozlehlého parku v deltě řeky Zambezi. Had ho uštknul, zrovna když se jedním ze svých klientů pozorovali buvoly. Na tragický případ upozornil portál AmoMama.

Čtyřicetiletý Brit nejspíš tušil, že nastala jeho poslední chvilka. S vypětím všech sil ještě poslal své ženě Amandě hlasovou zprávu. Ta na ni vzápětí odpověděla, Sebastian už ale její reakci neviděl. O život bojoval dlouhých šest hodin.

Související obsah

"Bylo znát, že Sebastian ztrácí vědomí. Jeden z jeho kolegů mi pak zavolal a informoval mě, že zemřel. Potom jsem jen začala brečet, pořád se z toho nemůžu vzpamatovat," svěřila Amanda.

Podle ní jejího manžela zabila buď kobra černá, anebo mamba černá. Wickerův klient u sebe měl protijed, který mu pomohl v prvních minutách. V nemocnici, kam ho nejprve převezli, žádné protilátky v zásobě neměli. Vrtulník s ním proto spěchal ještě na soukromou kliniku, bylo však příliš pozdě, píše The Sun.

Související obsah

Dvojice se v prosinci chystala přestěhovat do skotského města Fort William, protože Sebastian kvůli práci v Africe téměř nevídal jejich dvouletého syna Oscara.

Seznámili se v roce 2012 v Jihoafrické republice. Sebastian kromě jiného střílel buvoly, za což mu v minulosti dokonce vyhrožovali smrtí. Amanda ho bránila s tím, že vydělané peníze pomáhají v boji proti pytlákům. "Sebastian byl vášnivým ochráncem přírody. Redukování počtu buvolů pomáhá chránit místní životní prostřední, stejně jako je to při snižování stavu jelenů ve Skotsku," uzavřela.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz