Zahraničí

Přišel čas zaútočit jadernými zbraněmi, vzkazuje Kadyrov do Kremlu

Přišel čas zaútočit jadernými zbraněmi, vzkazuje Kadyrov do Kremlu
Ramzan Kadyrov | Zdroj: Profimedia

Podle čečenského vůdce Ramzana Kadyrova je nejvyšší čas, aby ruská armáda ve válce na Ukrajině nasadila nukleární arzenál. Vyzval k tomu Vladimira Putina poté, co se ukrajinským ozbrojeným silám podařilo vytlačit okupanty z města Lyman v Doněcké oblasti.

Ruští okupanti začali prchat z klíčového Lymanu ani ne 24 hodin po protiprávní anexi Doněcké oblasti a dalších tří ukrajinských regionů Ruskem. Putin by proto podle Kadyrova měl zvážit nasazení mikrojaderných zbraní.

Čečenský vůdce to v sobotu napsal na svém Telegramu. "Podle mého osobního názoru by měla být přijata razantnější opatření, až po vyhlášení válečného stavu v pohraničních oblastech a použití jaderných zbraní s nízkou účinností," uvedl.

Související obsah

"Nový světový řád musíme zavádět v plném slova smyslu, a nejenom flirtovat. Musíme využívat každou příležitost a jakoukoliv zbraň k obraně našeho území. Doněck je stále ostřelován. Obyvatelé čtyř připojených území chtějí být ochráněni," dodal Kadyrov.

Moskva popřela, že by se její vojáci dali na útěk. Podle ruského ministerstva obrany se jen "přesouvají na výhodnější pozice".

Kadyrov je jedním z největších Putinových spojenců a "speciální vojenskou operaci", jak válku označuje kremelská propaganda, po celou dobu podporuje, připomněl portál Newsweek

Související obsah

Rusko k sobě připojilo čtyři regiony na východě a jihu Ukrajiny na základě nelegálních a zmanipulovaných referend. Kyjev a Západ jejich výsledky neuznávají. Podle šéfa NATO Jense Stoltenberga anexí Putin projevil slabost a přiznal, že jeho plány selhávají.

"NATO není stranou konfliktu, ale poskytujeme podporu Ukrajině, aby Ukrajina mohla uplatňovat své právo na obranu, které je garantováno Chartou OSN. Naše aliance je obranná, stojíme odhodláni a spojeni a budeme chránit každého spojence a každý centimetr spojenecké půdy," ubezpečil Stoltenberg.

Rusko v pátek anektovalo část ukrajinského území:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz