Zahraničí

Zdraví Putina se prý opět zhoršuje. Nemoc mu zatemnila úsudek, tvrdí expert

Zdraví Putina se prý opět zhoršuje. Nemoc mu zatemnila úsudek, tvrdí expert
Ruský prezident Vladimir Putin | Zdroj: Profimedia

Vladimir Putin je podle ruského politologa a historika Valerije Solověje vážně nemocný. Za poslední měsíce se prý zdravotní stav ruského prezidenta dramaticky zhoršil, což vážně ovlivňuje jeho úsudek o válce na Ukrajině.

Valerij Solověj již dříve na telegramu tvrdil, že ruská hlava státu trpí vážnými onemocněními včetně rakoviny, Parkinsonovy choroby a schizoafektivní poruchy. V současnosti se však podle odborníka na válečné konflikty zdravotní stav šéfa Kremlu opět zhoršil.

"Pokud jde o jeho zdraví, zhoršuje se. Ano. Dramaticky, velmi dramaticky," tvrdí bývalý profesor prestižního moskevského institutu mezinárodních vztahů Valerij Solověj.

Související obsah

"Všechna rozhodnutí, která učinil… 24. února, kdy zahájil invazi, a 21. září, kdy vyhlásil mobilizaci, jsou přímým důsledkem jeho fyziologického stavu," vysvětlil.

Politolog v této souvislosti naznačil, že nebýt nemocí, kterými ruský prezident údajně trpí, nikdy by konflikt na Ukrajině nerozpoutal, uvedl portál Mirror.

Související obsah

Vladimir Putin v posledních dnech zintenzivnil své výhrůžky o možném použití jaderných zbraní. Západu poslal jasný vzkaz, že neblafuje. "Američané vědí, co se s Putinem děje. Znají skutečnou situaci a jsou kvůli ní značně znepokojení," řekl dále Solověj.

"Když přiznají, že výhrůžky Putina nepovažují za snahu je zastrašit, tak je to opravdu vážné a o žádné blafování se nejedná," dodal.

Související obsah

K tvrzení, že se zdraví Vladimira Putina výrazně zhoršuje, se přidávají i další experti. Bývalý šéf britské tajné služby MI6 Richard Dearlove řekl, že ruský prezident by už brzy mohl skončit v nemocnici. Předpověděl, že v roce 2023 by se Putin mohl z politického života kvůli zdraví stáhnout.

Ruská nezávislá média naznačila, že kamkoli ruský vůdce cestoval, doprovázeli ho špičkoví ruští lékaři včetně specialistů na léčbu rakoviny.

Podívejte se na video o strašlivých plánech Vladimira Putina:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz