Domácí

S nástupem podzimu roste počet lidí s covidem. Nemocnicím přibývají pacienti

Počty lidí nakažených koronavirem se opět zvyšují, stejně jako počty případů reinfekcí. Testovaných přitom v mezitýdenním srovnání ubylo. Rostou také počty hospitalizovaných v nemocnicích.

Testy v neděli prokázaly 353 nových případů onemocnění covidem. Ještě minulý týden to bylo o čtvrtinu méně. V nemocnicích v tuto chvíli leží 1 310 pacientů s koronavirem, z toho 41 je ve velmi vážném stavu. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví.

Počty nakažených s přicházejícím podzimem opět začínají stoupat. Nejvíc nemocných hlásí Karlovarský kraj. Podle epidemiologů je ale zřejmě covidem nakažených mnohem více lidí, než uvádějí oficiální data. Řada z nich totiž nemusí mít žádné příznaky, anebo zůstávají v domácím léčení, aniž se nechali otestovat.

Související obsah

​Testovaných lidí přitom stále ubývá. Laboratoře v neděli provedly skoro 1 400 testů, o týden dřív jich bylo o čtyři stovky více. S přicházejícím podzimem začíná mírně narůstat i počet lidí, kteří si přicházejí pro vakcínu. Ukončené základní očkování má v Česku skoro přes 6,8 milionu lidí.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz