Domácí

Lidé se připravují na zimu! Na dračku jde teplé oblečení i pletací příze

Výrobcům teplého oblečení, přikrývek i vlny na pletení rostou v posledních týdnech tržby. Lidé tak zřejmě hledají způsoby, jak ušetřit za vytápění. Vláda navíc opakovaně vyzvala ke snížení teplot v domácnostech.

Teplé oblečení mizí z pultů obchodů rychleji než kdykoli předtím. Lidé zřejmě našli vlastní recept na drahé energie. "Nejvíce lidé nakupují softshellové bundy, střední vrstvy a mikiny," přiblížila manažerka obchodní řetězce Kilpi Lucie Burgerová.

Mezi zákazníky přibyly také firmy, které nakupují teplé oblečení pro zaměstnance. "Například jeden velký obchodní řetězec vybavil své prodavačky naším oblečením, aby jim v práci nebyla zima," sdělila majitelka obchodu Moira Marcela Vlčková.

Související obsah

"Dva svetry by se hodily. I tři. Ale koupím jen jeden," uvedl dotázaný člověk. Dvojnásobně více balíků odesílá i e-shop. Nejčastěji zákazníci objednávají ponožky, bačkory nebo peřiny.

"Lidé volí vlnu jako alternativní produkt v energetické krizi, takové suché teplo dokáže zahřát v podstatě neustále zadarmo," vysvětlil majitel e-shopu Ovečkárna Martin Bernátek.

Vlnu si do obchodu v centru Ostravy přišla koupit i Vlasta Rašková. Uplete z ní ponožky pro syna. "Je takový zimomřivý. Nerad nosí papuče, abych řekla pravdu, tak chodí v těch ponožkách doma," nastínila paní Rašková.

Zvýšené prodeje vlny a pomůcek na pletení potvrzují také galanterie. "Pletací příze nám stouply o polovinu oproti loňskému roku, jelikož lidé začali hodně plést, začali šetřit," informovala prodavačka z obchodu Stoklasa Andera Blahutová.

Šetřit, kde se dá, se snaží také samotní prodejci. Například v hypermarketech už svítí úsporné LED zářivky a automat řídí osvětlení a stmívání.

ls, Jiří Loučka, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz