Zahraničí

Prezidentovi USA ujelo sprosté slovo: "S Bidenem nebude nikdo vyjeb..."

Prezident Spojených států Joe Biden ve středu navštívil stát Florida, který na konci září zasáhl hurikán Ian. Při uvítání ve městě Fort Myers Beach zachytil zapnutý mikrofon úryvek rozhovoru mezi Bidenem a starostou Rayem Murphym, při kterém se americký prezident nebál použít ostřejší slovník.

Prezident USA Joe Biden navštívil poničenou Floridu, kterou minulý týden zasáhl hurikán Ian. Když ho ve městě Fort Myers vítal starosta Ray Murphy, zapnutý mikrofon zachytil část jejich konverzace.

"S Bidenem nikdo nebude vyje***at!" nechal se prezident slyšet. "To máte sakra pravdu," dostalo se mu odpovědi od starosty. Čeho přesně se rozhovor týkal zatím není jasné. Většina záznamu je totiž hůře srozumitelná. Video přinesla agentura ENEX. 

Související obsah

Biden veřejnost pobavil svými výroky už v minulosti. Většinou šlo o přeřeknutí, v lednu ale kamery zachytily, jak o reportérovi stanice Fox News řekl, že je "hloupý zkurv**yn". Biden pak novináři volal, aby se mu za to omluvil.

Hurikán Ian dosáhl na přelomu září a října nad Floridou čtvrtého stupně nebezpečnosti z pěti. Rychlost větru v zasažených oblastech dosahovala až 240 km/h a velké problémy způsobily také silné záplavy, které měly být nejhorší za 500 let. 

Před hurikánem bylo evakuováno přes 2,5 milionu Američanů. Podle americké CNN si i přesto vyžádal více než stovku obětí a společně s odklízením trosek budou další mrtví pravděpodobně přibývat. Asi 400 tisíc lidí je pak stále bez elektrického proudu a mnoho rodin zůstalo bez střechy nad hlavou.

Oprava škod způsobených hurikánem bude trvat pravděpodobně několik let a v přepočtu vyjde nejspíše na biliony český korun. Jejich přesný rozsah bude známý asi až za několik týdnů. Federální vláda již přislíbila peněžní pomoc ze svého rozpočtu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz