Zahraničí

Známky nemoci, nebo tanec před kamerou? Biden středem pozornosti

O fyzickém zdraví světových vůdců se mluví dnes a denně. Nyní se média zaměřila na zmatené pohyby amerického prezidenta Joea Bidena, který se po konci svého projevu na konferenci o boji proti AIDS v New Yorku motal. Jeho pohyby připomínaly robotí tanec, a tak se právě tohle video stalo velmi rychle virálním. Podívejte se na video.

Se spekulacemi o zdravotním stavu světových státníků se v posledních měsících roztrhl pytel. Centrem pozornosti se po svém středečním projevu stal americký prezident Joe Biden. Ten se v nejlepším světle nepředvedl na konferenci o boji proti AIDS v New Yorku, kde vystupoval.

Po skončení svého projevu ustoupil americký prezident od řečnického pultíku. Poté začal působit zmateně a jeho pohyby připomínaly robotí tanec. Následovalo několik vteřin, kdy 79letý Biden zůstal téměř nehybně stát, než nakonec pódium opustil.

Související obsah

"Bolí se na to dívat. Hollywood už desítky let píše filmy o paragrafu čtyři 25. dodatku ústavy. Pokud někdy nastala situace, kdy nebyl prezident schopný vykonávat pravomoci a povinnosti svého úřadu, tak je to právě teď," stěžoval si na svém twitterovém účtu republikán Mark Meuser.

K němu se přidal i další kolega z Republikánské strany Ronny Jackson. Ten dříve působil jako lékař v Bílém domě. "Chování Joea Bidena je čím dál bizarnější. Jeho úpadek kognitivních funkcí se projevuje naplno a je to stále horší," uvedl. "Biden své funkční období nedokončí. Všichni vědí, že není pro tuto funkci způsobilý. Jeho mysl je pryč. Takhle už to dál nejde," dodal Jackson.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz